SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PlayStation Now, Samsung Smart TV’lere Geliyor

playstation-now-

Sony’nin oyun “stream” etme hizmeti PlayStation Now, pek çok PlayStation konsolundan sonra önümüzdeki sene Samsung Smart TV’lere gelecek.

Hizmet, konsoldakine benzer bir şekilde çalışacak. Samsung’un Smart Hub fonksiyonunu destekleyen bazı televizyonlarında çalışacak olan PlayStation Now uygulaması seçilerek PlayStation 3 oyunlarından bazıları oynanabilecek. Ancak bunun için bir DualShock 4 sahibi olmanız gerekiyor. Stream edilen oyunlar, konsoldaki gibi çalışacak. Yani bulut depolama özellikleri ve kupalar bu oyunlarda da geçerli olacak.

Ülkemizde henüz resmi olarak hizmet vermeyen PlayStation Now, PSN US’te çalışıyor. İstediği yüksek ve stabil bağlantı kalitesi nedeniyle Türkiye’de yakın zamanda uygulanabilir bir hizmet olacak mı bilemiyoruz, ancak normalde rakip olan iki şirketin böyle bir ortak girişimde bulunması özellikle zor günler geçiren Sony açısından oldukça sevindirici. Tabii bu seviye bir televizyonu karşılayabilecek ve bu fonksiyonu isteyecek kişilerin PlayStation 4’ü de alabilecekleri düşünülebilir, ancak ihtiyaç duyan birileri mutlaka olacaktır ve televizyon alımında bir tercih sebebi bile olabilir. Eğer ülkemize de gelirse, biz de bunu görme şansına erişiriz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.