SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PlayStation Now Servisi PC’ye Geliyor!

Sony’nin PlayStation 3 oyunlarını PlayStation 4 sisteminde stream üzerinden oynayabilmemizi sağlayan sitemi PlayStation Now; şimdi PC için de duyuruldu! Dualshock 4 kontrol cihazını PC’de de wireless bir adaptör sayesinde  kullanabileceğimiz sistem öncelikle İngiltere, Hollanda ve Belçika’da başlayacak.

Hali hazırdaki PlayStation Now Servisi üyeleri 400 oyunu hem PS3 hem de PC üzerinde stream ederek oynayabilecek. PlayStation Now Servisini PC’nizde kullanabilmeniz için gereken minumum sistem özellikleri ise şöyle:

  • Windows 7 (SP1), 8.1 veya 10
  • 3.5 GHz Intel Core i3 veya 3.8 GHz AMD A10 veya daha hızlı bir işlemci
  • 300 MB alan; 2 GB veya daha fazla RAM
  • Ses kartı , USB port
  • Minimum 5 Mbps internet bağlantısı

Sistem konusunda bir canavar istemediği gözüken PlayStation Now Servisi’nin PC tarafında ne kadar ilgi göreceği merak konusu. Ayrıca Dualshock 4 kontrol cihazını PC’de kullanabilmemizi sağlayacak wireless adaptör’ün Eylül ayının başlarında $24.99’dan satışa sunulacağını belirtelim. Ne diyelim sanırız Xbox cephesi gibi PlayStation cephesi de PC oyuncularına daha fazla ulaşmak istiyor, iyi oyunlar.

ps now

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...