SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PlayStation VR İçin Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı

ps vr

Sony Computer Entertainment tarafından PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. Cihazın bazı teknik özelliklerine değinen video bu dünyaya artık adım atmayı bekleyen oyuncuları bilgilendirici nitelikte.

Videodan görebileceğiniz üzere Sony’nin bizi oyunların içine dahil etmeyi amaçlayan cihazı 1920* RGB* 1080 çözünürlükte çalışacak. (Her bir göz için 960*RGB*1080) Ayrıca 5.7 inç’lik  OLED bir ekrana sahip olacak cihazda 120Hz tazeleme hızı ve 100 Derece dönebilme gibi özellikler de bulunuyor. 3D Ses ile desteklenen PlayStation VR’ da HDMI ve USB bağlantı noktaları da yer alacak. PlayStation VR’ın 2016’nın ilk yarısında piyasada olması planlanıyor. Oyunlarda sanal gerçekliğin 2016’dan itibaren hayatımızda önemli bir yer etmeye başlayacağını tahmin etmek zor değil, şimdiden iyi oyunlar.

PlayStation VR İçin yayınlanan yeni tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceksiniz, iyi seyirler.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...