SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PlayStation VR’ın Fiyatı Yeni Bir Konsol Düzeyinde!

Project Morpheus

İlk olarak Project Morpheus adıyla tanıtılan Sony’nin Sanal Gerçeklik cihazının adı geçtiğimiz günlerde PlayStation VR olarak değiştirildiği açıklanmıştı. Sanal Gerçeklik cihazlarının yavaş yavaş oyun piyasasındaki yerini alması beklenirken merak edilen konuların başına gelen fiyat konusunda projenin CEO’su olan Andrew House tarafından PS VR için bir açıklama yapıldı.

House’un yapmış olduğu açıklamaya göre PlayStation VR’ın fiyatı yeni nesil konsol olan PS4 ile denk olacak. Aslında Oculus Rift’i ele aldığımızda oldukça makul bir fiyat olarak göze çarpıyor. Çünkü Oculus Rift cihazı ve cihazı destekleyen bir bilgisayarın toplam fiyatını ele aldığımızda $1.500’lık bir bütçeye sahip olmak gerekiyor. 500GB’lık bir PS4’ün fiyatını da $400 olarak düşünürsek Oculus Rift’e göre makul bir bütçeyle Sanal Gerçeklik deneyimine sahip olabiliriz.

Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda ise konsol ve bilgisayar deneyimin farklılıkları gibi etkinlikler de var. Sizin tercihiniz hangi yönde olurdu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

playstation vr
PlayStation.VR
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.