SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Profesyonel Arenada Rage Quit!

LPL

Rekabet seviyesinin yüksek olduğu oyunlarda bazen oyuncular sinirlerine hakim olamaz ve karşılaşmaların ortasında oyunu terk eder. Buna oyun dünyasında Rage Quit deniyor. Özellikle de son dönemlerde popüler olan oyunlarda bu duruma sıkça rastlıyoruz.

Ancak iş profesyonel arenaya gelince yani eSpor karşılaşmalarında oyuncular daha profesyonelce davrandıkları için bu durum nadir yaşanıyor. Ama hiç yaşanmıyor da değil. Bunun son örneği dün oynanan Çin League of Legends Yükselme Ligi olan LSPL’de yaşandı.

PlayOfflar için büyük bir önem taşıyan IN Gaming – Legend Dragon karşılaşmasında IN Gaming’in tecrübeli nişancısı ki bir dönem Kuzey Amerika LCS’te LMQ forması giymiş ve Worlds’te yer almış olan Li “Vasilii” Wei-Jun, takımının maç içindeki durumundan hoşnut olmayarak oyunun yirminci dakkasından sonra bi harekette bulunması ve oyunu terketti. Bu durum sonrasında takım karşılaşmadan çekilme kararı aldı ve ilk karşılaşmadan yenik ayrıldı.

Takımın üst koridor oyuncusunun sergilemiş olduğu kötü performans ve buradan başlayan kar topu etkisiyle rakip takım daha oyunun erken aşamasında dokuz binlik para avantajı sağlamasın üzerine sinirlenen Vasilii, maçı oynama gereği görmeden yenilgiyi kabullenerek maçın ortasında vadiyi terketti.

Bu durumdan ötürü organizatörlerden ve stüdyoda yer alanlardan özür dileyen takım yönetimi, bu davranışı nedeniyle de oyuncuları Vasilii’ye $7.500’lık ceza kesti.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.