HABERLER

Prototype’ın Remastered Sürümlerinde Durumlar Vahim!

Prototype

Son dönemlerde geliştiriciler oyunlarını Remastered olarak portlayarak yeni nesile oyun geliştirmek yerine önceki oyunlarını yeni nesil konsollarda da deneyimlenebilmesi için çalışmalarını yürütüyor. Bu pek çok efsane yapım için olumlu bir durum oluştururken, bazı yapımlar ise kafalarda soru işareti bırakıyor.

Son olarak Radical Entertainment’ın geliştirdiğ Prototype serisi Activision imzasıyla birlikte Xbox One için Remastered olarak geliştirilmiş ve Prototype: BioHazard Bundle olarak oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Digital Foundry’nin teknik araştırmasına göre Prototype serisinin Remastered sürümü sadece 1080p çözünürlük olarak portlanmış. Firma tarafından oyunun oldukça kötü bir oynanış akıcılığına sahip olduğu da belirtildi.

Prototype serisinin ilk oyununda 20 ile 30 FPS arasında dalgalanmalar yaşanırken, ikinci oyunda ise bu rakam 20-25 FPS’e düşüyor. Buradan anlaşılacağı gibi oyunun Xbox 360 sürümü, Remastered sürümünden daha iyi bir performans sunuyor. Hatta Digital Foundry, BioHazard Bundle’ı Xbox One için en kötü performansa sahip oyunlardan biri olarak nitelendirmiş. Oyunu henüz almamış oyuncular varsa bu durum onları iki kere düşünmeye sevk edecek.

Sizce de aceleye getirilen Remastered yapımlar, oyunların ömürleri kısaltıyor mu?

Prototype
Prototype
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.