SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PS Plus Eylül Ayı Oyunları Belli Oldu

ps plus

PlayStation Plus abonelerine eylül ayı boyunca ücretsiz sunulacak oyunlar belli oldu.

İlk olarak, PS Plus ile gelecek bir oyunu seçmenin yeni yöntemi olan “vote to play” kapsamında en çok oy alarak seçilen Grow Home var. PS4 için indirilebilir olan ve Ubisoft’un çıkardığı bu marjinal yapım, evreni dolaşarak kendi dünyası için yeni bitkiler arayan bir robotun hikayesini anlatıyor. Oyundaki temel oynanış mekaniği ve amaç da tırmanmak. Oyun eleştirmenlerinden de olumlu yorumlar alan Grow Home, değişik bir deneyim yaşamak isteyen oyuncuların mutlaka indirmesi gereken bir oyun.

Yine PS4’e gelen bir oyun Super Time Force. Bu aksiyon/platform oyununda zamanı geri alarak zaman klonları oluşturuyor ve bölümleri temizlemeye çalışıyoruz. Bu oyun aynı zamanda PS Vita sahipleri tarafından da indirilebilir. PS4 ve PS Vita’ya gelen bir başka retro havalı aksiyon oyunu da Xeodrifter. Yabancı gezegenleri araştırıp eve dönmek için keşifler yapıyorsunuz. PS4 sahiplerine vadedilen ve PS3’e de indirilebilecek son oyun ise Teslagrad. Nicola Tesla’dan bolca esinlenmeye sahip bu platform bulmaca oyununda boss savaşları ve çetin bulmacalarda çeşit çeşit özel güçten yararlanıyorsunuz.

Eski nesle bakacak olursak da efsane oyun Twisted Metal‘ı görüyoruz. Arabalarla savaş yapılan kült oyun, PS3 sahiplerine ücretsiz. PS Vita’ya özel gelen tek oyun ise La Mulana EX adlı, eski atari oyunlarını andıran bir platform oyunu. Bu ay PS Plus yine dolu dolu, aşağıdan ufak bir fragmanla fikir sahibi olabilirsiniz. İyi oyunlar!

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.