SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PS4, Xbox One ve PC Kullanıcıları İçin Özel GTA V İçerikleri

Grand Theft Auto 5 - GTA 5

Rockstar Games Grand Theft Auto V’i PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye duyurduğundan beri oyuna zaten PS3 ve Xbox 360 sistemlerinde sahip olup yeni versiyonlarla oyuna geri dönmeyi planlayan oyuncular, yeni içerikler olup olmadığını soruyorlar. Los Santos ve Blaine County’nin daha yeni ve daha detaylı haline geri dönecek olan sadık GTA V hayranlarını ödüllendirmek için, Rockstar Games sadece bu oyunculara özel içerikler hazırladı. Bu içeriklerden her biri oyunun devasa dünyasını yeni ve heyecanlı yollarla deneyimlemeniz için hazırlanmış aktivitelerle bağlantılı. İşte geri dönüş yapacak oyuncular için kullanılabilir olacak birkaç yeni içerik:

Yeni Etkinlikler & Ödüller

Haritanın dört bir yanında gerçekleşen yeni etkinliklerle karşılaşın, ve bu etkinlikleri tamamlayarak tehlikeli Imponte Duke O’Death ve gerçek bir GTA klasiği olan Dodo deniz uçağı gibi özel yeni araçları açın.

Tahmin edebileceğiniz gibi, neredeyse yok edilemeyen saldırı makinesi Imponte Duke O'Death ile ilk karşılaştığınızda, bela da peşinizden gelecek. Akıllıca ondan kurtulun ve bu güzellik sizin olsun.
Tahmin edebileceğiniz gibi, neredeyse yok edilemeyen saldırı makinesi Imponte Duke O’Death ile ilk karşılaştığınızda, bela da peşinizden gelecek. Akıllıca ondan kurtulun ve bu güzellik sizin olsun.

Cinayet Esrarı

Michael olarak, tüyler ürpertici bir cinayet esrarını çözmek için şifreli kanıtların izini takip edin. Tüm kanıtları bir araya getirdiğinizde hikaye modu ve Snapmatic fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz iki farklı Noir Tarzı Filtre’yi açmış olacaksınız.

Los Santos'un en önemli endüstrisinin tam kalbinde gerçekleşen bir cinayet esrarının derinlerine inin.
Los Santos’un en önemli endüstrisinin tam kalbinde gerçekleşen bir cinayet esrarının derinlerine inin.

Rail Gun & Hatchet

Yüksek güç ve hıza sahip Rail Gun ile düşmanlarınızı yok edin. Bu deneysel askeri teknoloji parçası aynı zamanda yerel Ammu-Nation poligonunuzda kendine özel Atış Poligonu Challenge’larına da sahip. Yakın dövüş sevenlerdenseniz, yeni eklenen Hatchet (balta) ile düşmanlarınızı yakından haklayabilirsiniz.

Modern teknoloji ürünü yeni Rail Gun, düşman üzerine güçlü ve patlayıcı mermiler saçıyor.
Modern teknoloji ürünü yeni Rail Gun, düşman üzerine güçlü ve patlayıcı mermiler saçıyor.

Yaban Hayatı Fotoğraflama Challange’ı

Los Santos ve Blaine County’nin dört bir yanında yeni tür hayvanlar var, ve LS Turist Heyeti’nin bunları belgeleyecek birine ihtiyacı var. Franklin olarak, haritanın dört bir yanındaki hayvan türlerini kataloglayarak özel Kraken Sub’ı açın.

Yaban Hayatı Fotoğraflama Challenge'ını tamamlamak Kraken Sub'ı açmanızı sağlayacak.
Yaban Hayatı Fotoğraflama Challenge’ını tamamlamak Kraken Sub’ı açmanızı sağlayacak.

Stok Araba Yarışları

Bir seri Stok Araba Yarışını kazanarak bu ülkeyi güzelleştiren şirketlerden birkaçının logosu ile süslenmiş, eşsiz özelleştirmelere sahip Muscle Car’lar kazanın.

Yeni Stok Araba Yarışlarında birinci gelerek yeni Muscle Car'lar kazanın.
Yeni Stok Araba Yarışlarında birinci gelerek yeni Muscle Car’lar kazanın.

Maymun Mozaikleri

Gizemli bir sokak sanatçısı maymundan esinlendiği siluetleriyle şehrin dört bir yanındaki duvarları süslüyor. Onları bulup hepsini fotoğrafladığınızda yeni maymun kostümleri (tüm oyuncular için) ve geri dönen oyunculara özel Go Go Monkey Blista’yı kazanacaksınız.

Daha hızlı ve daha çok manevra kabiliyetine sahip Xero Blimp ile gökyüzüne yükselin.
Daha hızlı ve daha çok manevra kabiliyetine sahip Xero Blimp ile gökyüzüne yükselin.

Yeni Araçlar ve Daha Fazlası

Los Santos otobanını (ve yolunuza çıkan herhangi birini) Cheval Marshall monster truck ile ağlatın, ya da Xero sayesinde daha hızlı ve daha fazla manevra kabiliyetine sahip zeplin ile gökyüzüne yükselin.

actual_1414503958

Ayrıca tüm oyuncular için keşfedilmeyi bekleyen yeni ve geri dönüş yapan birçok içerik olacak – birçok klasik GTA aracı ve oyunun çıktığı gün kendi kendinize keşfetmeniz gereken birkaç sürpriz içerik daha. Ve daha önceden de duyrulduğu gibi, PS3 ve Xbox 360’da şu an mevcut olan GTA Online oyuncuları karakterleri ve ilerlemelerini sistem seçimi fark etmeksizin PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye aktararak bıraktıkları yerden devam edebilecekler. (Social Club üyeliği gereklidir)

Ek olarak, oyunu ön sipariş eden herkes oyun içi $1M bonus kazanacak (Hikaye modu için $500bin ve Grand Theft Auto Online’da kullanmak için $500bin olmak üzere). Rockstar Games’e heyecanlı hayranlar tarafından oyun hakkında birçok soru yöneltildi, aşağıdan en çok sorulan sorulardan birkaçı ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Geçen yıl PS3 ve Xbox 360 Special Edition ya da Collector’s Edition alarak orijinal olarak edindiğim oyun içi özel içeriğe ne olacak? Bu içeriğe PS4, Xbox One veya PC’den de ulaşabilecek miyim?
Evet, geçen yıl Special Edition ya da Collector’s Edition satın aldıysanız, yeni sistemlerden birine geçtiğinizde otomatik olarak bu içerikleri açacaksınız ve içeriklere erişebileceksiniz. Bu oyun içi bonuslar Akrobatik Uçak Denemelerini, Bonus Kıyafet ve Dövmeleri, ve Pistol .50, Bullpup Shotgun ve Hammer’ı hikaye modunda kullanım için; Özel Klasik GTA Karakterlerini ve üst sınıf Khamelion elektirkli arabasını ise GTA Online’da kullanım için içeriyor. Ayrıca, geçen sefer CE ya da SE şansını kaçırdıysanız bu içeriği aynı zamanda PS4, Xbox One ve PC için de bu içerikleri oyun içi para ile satın alınabilecek şekilde sunacağız (SE ve CE sahipleri bu içeriklere sahip olmak için oyun içi para vermek zorunda olmayacaklar, güncelleme ile otomatik olarak içeriğe ulaşabilecekler).

GTA Online karakterini sadece bir kez mi taşıyabiliyoruz? Eğer GTA Online karakterimi yeni sistemlere taşırsam, o karakterimle hala PS3 veya Xbox 360’ta oynayabilecek miyim?
Evet, karakterinizi sadece bir defa taşıyabileceksiniz. Karakterinizi PS4, Xbox One veya PC’ye taşıdıktan sonra, PS3 veya Xbox 360’ınızda hala o karakterle oynamaya devam edebilirsiniz fakat oynadığınız sürede kaydettiğiniz ilerleme yeni versiyona taşıdığınız karaktere yansımayacaktır.

PC oyuncuları da Dodo ve Dukes gibi özel içeriklere sahip olacak mı?
Elbette! Yukarıda açıklanan içerikler geri dönüş yapan oyuncular için üç platformda da erişilebilir olacak.

Yeni sistemler için yapılan güncellemelerden eski nesil konsollara da gelecek olanlar var mı?
Grand Theft Auto V’in yeni versiyonlarındaki geliştirilmiş grafikler ve diğer birçok oyun içi güncelleme sadece yeni konsolların ve PC’nin yeni güçlü donanımlarının üstünlüğü sayesinde mümkün. Yukarıda açıklanan içerikler gibi bazı diğer güncellemeler geri dönüş yapan oyuncuları ödüllendirmek için tasarlanıyor, bu yüzden eski versiyonlar için erişilebilir olmayacaklar; ama tüm platformlar için geçerli olan daha fazla Grand Theft Auto Online güncellemesi için takipte kalın, yakında yeni bilgiler paylaşacağız.

Yarattığım işler yeni sistemlere taşınacak mı?
Evet, Yaratma Aracını kullanarak paylaştığınız tüm işler taşınacak ve böylelikle siz ve diğerleri yeni platformlarda onları oynamaya devam edebileceksiniz. Ancak Leaderboard’lar, Snapmatic’ler, Playlist’ler ve imlerin onları yaptığınız konsol jenerasyonuna özel olduğunu ve bunların taşınmayacağını lütfen göz önünde bulundurun. (GTA V fotoğrafçıları yepyeni yüksek çözünürlüklü Snapmatic’ler çekmek için hazırlanmalılar!)

30 kişilik GTA Online odaları Yarışlar ve Deatchmatch’ler gibi çekişmeli modları içeriyor mu?
Evet, içerecekler! GTA Online yeni sistemlerde sadece Free Roam’da değil çekişmeli modlarda da 30 oyuncu destekleyecek (tabii ki oynadığınız iş özel olarak az oyuncu kapasiteli olarak dizayn edilmediyse). Oyuncuların oldukça yükseltilmiş oyuncu sayısı için yaratabileceği benzersiz modları görmek için sabırsızlanıyoruz.

Önümüzdeki haftalarda “Yeni GTA V” ile ilgili bilgiler gelmeye devam edecek, takipte kalın! 🙂

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici