SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

PUBG EUROPE LEAGUE’İN TAKVİMİ VE FORMATI AÇIKLANDI

21 Mart’ta Berlin’de başlayacak olan PUBG Europe League’in formatı belli oldu. PUBG Corporation ve Star Ladder ortalığıyla düzenlenen organizasyon, PEL, PEL Contenders ve PEL Open olmak üzere üç ana bölüme ayrılmış. PEL’de Avrupa’nın en iyi 16 takımı yer alırken, PEL Contenders yarı profesyonel oyunculardan kurulu 32 takımdan oluşacak. PEL Open ise amatör oyunculara açık bir turnuva olacak. PEL ve PEL Contenders toplam ödül havuzunun €1.000.000 olduğu açıklandı.

PEL 1. AŞAMA TAKVİMİ (PUBG E-SPORTS)

Üç aşamadan oluşan PEL’in ilk etabı 21 Mart tarihinde başlayacak. 3 hafta sürecek 1. Aşama’da Perşembe, Cuma,Cumartesi ve Pazar günleri beş maç yapılacak.

2. ve 3. Aşama maçları ise 8 haftalık bir periyotta oynanacak. Takımlar, 3 aşamada toplanan puanlara göre, uluslararası turnuvalara katılım hakkı elde edecekler. En iyi performansı sergileyen takımlar Global Championship bileti kazanacaklar.

2. Aşama’dan sonra en alttaki 4 takım PEL Promo Turnuvası’na katılarak, en iyi 12 PEL Contenders takımına karşı mücadele edecekler. PEL Promo Turnuvası’nın en iyi 4 takımı 3. Aşama’da PEL’e katılım hakkı kazanacaklar.

İlk Aşama, altısı önceki turnuvalarla katılım hakkı kazanan, onu PEL Lan’den gelen, toplam 16 takımla başlayacak.

Katılımcı takımlar şu şekilde:

Winstrike Team
CrowCrowd
Vitality
Digital Athletics (Türkiye)
TSM
Team Liquid
Red Diamonds
Ninjas in Pyjamas (NiP)
Jokers
M19
Natus Vincere (Navi)
RYE Gaming
ENCE
Pittsburgh Knights
G2
FaZe Clan

 

PUBG EPL 2019