SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PUBG’NİN İSİM BABASI EKİPTEN AYRILDI!

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘un isim babası olan “PlayerUnknown” mahlaslı Brendan Greene, oyunun ekibinden ayrıldığını duyurdu. Greene yaptığı açıklamada, yeni projeler geliştirmek üzere Seoul şehrinden Amsterdam‘a taşınacağını belirtti.

Brendan “PlayerUnknown” Greene, PUBG Corp. içerisindeki bir başka departman olan PUBG Special Projects‘te görev alacak. Ekipten ayrılacağını söyleyen Brendan “PlayerUnknown” Greene, yine de PUBG için “Danışman Kreatif Direktör” rolünde çalışacağını belirtti.

Brendan “PlayerUnknown” Greene‘in oyun piyasasında çok büyük bir etki yarattığını söylersek yanılmış olmayız. Zira oyunun çıkışından bu yana yepyeni bir pazar doğurduğu ve milyonlarca oyuncuyu Battle Royale alanına çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Apex Legends ve Fortnite‘ın büyük başarılarının ardından pazardaki payı azalan PlayerUnknown’s Battlegrounds, yine de Steam üzerinde en çok oynanan ikinci oyun konumunda. Ayrıca mobil pazarda özellikle  Asya’da yakaladığı yadsınamaz başarı da Brendan Greene‘in başarısını kanıtlar nitelikte.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.