SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

PUBG’YE BİR ENGELLEME DE NEPAL’DEN

Playerunknown’s Battlegrounds Nepal‘de yasaklandı. Kathmandu Post‘un haberine göre, ülkedeki internet ve mobil sağlayıcılara oyunu engelleme kararı bildirildi. 

Haber, Nepal Büyükşehir Polisi‘nin Çarşamba günü Kathmandu Bölge Mahkemesi‘ne kamu davası açması sonrasında geldi. Bir gün sonra, Nepal Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet ve mobil servis sağlayıcılarına oyunu engelleme çağrısında bulundu. Büyükşehir Polis şefi Dhiraj Pratap Singh, Kathmandu Post‘a yaptığı açıklamada, “Oyunun, çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin olarak ebeveynlerden, okullardan ve okul birliklerinden birtakım şikayetler aldık. Ayrıca, Katmandu Bölge Mahkemesi’nden oyunu yasaklama iznini almadan önce psikiyatristlerle de görüşmeler yaptık.” dedi.

Şikayetlere açıklama getiren Signh, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ebeveynler ve okullar oyunun çocuklarının çalışmalarını etkilediğinden ve onları daha agresif hale getirdiğinden şikayet ediyorlardı. Psikiyatristlere danıştığımızda, oyundaki şiddetin insanları gerçek hayatta agresif hale getirebileceğini de söylediler.” 

Ülkede, 2016 yılında da  Dota 2, Counter Strike: GO ve FIFA 16 yasaklanmıştı. PUBG ise başka ülkelerde bir çok kez engellemeye maruz kalmıştı.

PUBG MOBILE