SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Quake Live Artık Ücretli

Daha düne kadar herkesin ücretsiz olarak oynamaya başlayabildiği Quake Live herkes için ücretli hale getirildi.

2010 yılından beri ücretsiz olarak oynanabilen ve 2014 yılından beri Steam üzerinden de indirilebilen Quake Live‘ı oynayabilmek için bir kez olmak üzere 10$ ödememiz gerekiyor artık. Daha önce Quake Live’ı herkes ücretsiz olarak oynayabilirken isteyen oyuncular her ay 1.99$ ödeyerek Premium ya da her ay 8.99$ ödeyerek Pro üyelik avantajlarından yararlanabiliyorlardı. Temmuz 2014’te yapılan değişiklik sonrası Premium üyelik seçeneği kaldırılırken Pro üyelik fiyatı 1 aylık 4.99$, 3 aylık 11.99$, 12 aylık 35.99$ olarak belirlenmişti. Yeni düzenleme sonrasıysa ücretsiz oynama seçeneğini ortadan kaldıran firma, sadece bir kez olmak üzere 10$ ödeyen herkesin oyuna ve Pro üyelik içeriğine sahip olacağını belirtti. Pek tabii ki mevcut Pro üyelik sahipleri herhangi bir ödeme yapmadan yeni sisteme geçiş yapabiliyorlar.

Fiyatlandırma dışındaki ikinci haberse oyunun Steam servislerine uyumlu hale getirilmiş olması. Yapılan son güncellemeyle birlikte Quake Live artık Steamworks özelliklerinden yararlanabiliyor ki bu özellikler arasında sesli sohbet, sunucu gezgini, başarımlar, anti-hile, değişim kartları, atölye ve istatistikler yer alıyor.

Quake Live

Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.