SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

RESIDENT EVIL 3: NEMESIS KAPIMIZI ÇALIYOR

Capcom‘un en büyük oyunlarından biri olan ve zamanında herkesi konsol başına kilitleyen Resident Evil 2, 25 Ocak 2019  tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için raflarda yerini almıştı. Capcom sadece bir remake için 3 yılını harcarken, Leon Kennedy ve Claire Redfield‘ın macerasını, yeni omuz üstü kamera açısı ve modernize edilmiş kontrol şemasıyla bizlere sundu. Hem orijinal oyunun hayranlarının hem de yeni oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran  Resident Evil 2 için işlerin oldukça yolunda gittiği aşikar.

Bu güzel tablo karşısında Resident Evil hayranları gözlerini yeni bir hedefe çevirmiş görünüyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu yeni hedef Resident Evil 3: Nemesis‘ten başkası değil. Geçtiğimiz günlerde serinin yapımcılarından Yoshiaki Hirabayashi tarafından “Capcom’un Resident Evil 2’yi yeniden yapmaya karar vermesindeki en büyük sebep oyuncuların bunu istediğini açıkça göstermesi ve seslerini çıkarmasıydı. O yüzden eğer Resident Evil 3’ün de aynı şekilde baştan yapıldığını görmek istiyorsanız yine sesinizi çıkarmalı ve bunu istediğinizi göstermelisiniz.” şeklinde bir açıklama gelmişti. Öte yandan Capcom da bu konuya sıcak baktığını daha önce belirtmişti. Şimdi de bunu destekleyebilecek bir başka haber söz konusu.

EVIL VR twitter hesabı -ki daha önce Resident Evil 2 Remake ile ilgili olarak da benzer şekilde içeriden bir bilgi paylaşmıştı – Resident Evil 8‘den önce Resident Evil 3: Nemesis Remake‘in çıkacağını ileri sürüyor. Resident Evil 8 ile ilgili sızan bilgilerin kaynağı da yine aynı hesap.

Henüz oyun ile ilgili detaylı bir bilgi yok ve malesef tek kaynağımız EVIL VR twitter hesabı. Ama yine de bu düşünceyi destekleyecek argümanlar yok değil. Orijinal oyunlara bakıldığında  Resident Evil 2 ve Resident Evil 3: Nemesis arasında bir yıllık bir süre olduğu ve iki oyunun da aynı mekanlarda geçtiği, dolayısıyla bu yeniden yapım konusunda da benzer bir yol sergilenebileceği düşünülüyor. Resident Evil 2 Remake‘ten istifade edilerek hızlı bir şekilde Resident Evil 3: Nemesis Remake yapılmasının önünde bir engel yok gibi görünüyor. Resident Evil 2 Remake’in gördüğü yoğun ilgiden sonra şirket yetkilileri eski yapımlarından daha fazlasını yeniden yapım olarak bizlere sunmayı arzuladıklarını söylemişlerdi. Bunun anlamı sadece Resident Evil 3: Nemesis Remake’i değil, belki de Dino Crisis’i bile ileride görebiliriz, ne dersiniz?

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.