SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

RESIDENT EVIL ORIGINS VE RESIDENT EVIL 4’ÜN SWITCH İÇİN ÇIKIŞ TARİHİ DUYURULDU

Capcom boş durmuyor. RE Games, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Resident Evil Origins Collection ve Resident Evil 4′ün, Switch için geleceğini resmen açıklamış oldu. Tabi bu Nintendo Switch için bir ilk değil. Geçtiğimiz senenin Eylül ayında Resident Evil Revelations Collection duyurusu gerçekleştiren Capcom, switch sahiplerini sevindirmişti. Ön sipariş tarihinin son olarak 28 Şubat 2019 olacağını açıklayan yayıncı firma, Resident Evil Origins Collection ve Resident Evil 4‘ü, 21 Mayıs 2019 tarihinde  switch konsoluyla buluşturacak.

Biraz da oyunlardan söz edecek olursak, Resident Evil 0, bizleri T-Virüs isimli hastalığın yayıldığı güne götürüyor ve aslında ilk oyunun da geçmişini anlatıyor. 23 Haziran 1998’de Umbrella şirketinin sahip olduğu tren saldırıya uğradıktan 2 saat sonra S.T.A.R.S. Bravo Takımı yola çıkar. Arklay Dağlarındaki görevin yanı sıra, virüsle de baş etmek zorundalardır.  Kısa süre içinde parçalanmış halde bir askeri araç bulan Bravo Takımı,  kaçtığı düşünülen Billy Coen isimli suçlunun peşine düşer. Bu yakalamaca sırasında T-Virüs’ü neredeyse tüm takımı dönüştürür.  Ana karakterlerimizden Rebecca Chambers, hayatta kalmak için Billy ile birlikte çalışmaya başlar ve bu virüsün sebebini, nereden bulaştığını ve sorumlusunu araştırmaya başlar.  Resident Evil oyununda ise S.T.A.R.S. Bravo Team ile kopan iletişim sonrasında gönderilen S.T.A.R.S. Alpha Team’in Spencer konağı içinde yaşadıkları dehşet verici macerayı ekranlarımıza getiriyordu.

Raccoon City’deki vahşetin üzerinden geçen 6 yıldan sonra Leon Scoot Kennedy, Resident Evil 4 ile karşımıza çıkmıştı. Claire Redfield ile beraber kurtulmayı başaran ve bir süre sonraAmerikan Gizli Servisi’ne katılan Leon, Başkanın kızının terörist bir örgüt tarafından kaçırılması üzerine Fransa-İspanya kıyısında küçük bir köyü araştırmaya gönderilir. İşte tam bundan sonra olaylar kızışır. 

 

 

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.