SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Riot Games, Valve’ın Dota 2 Ödül Havuzundan Dolayı Endişeli Değil!

Riot Games planlarında Valve’ın Dota 2 için hazırladığı son ödül havuzunu yakalama gibi bir planlarının olmadığını açıkladı. Açıklamanın devamında Dota 2’nin 10 milyon dolarlık ödül havuzuna nispeten Profesyonel Oyunculuk için ayıracakları ödülün her yıl kabaca 2 milyon dolarlık bir bütçe olacağı yönünde karar alındığı belirtildi.
Riot Games (3)
Riot’un e-Spor’dan sorumlu başkanı Jason Yeh’in yaptığı açıklamaya göre; “Biz şirket olarak liglerin altyapısı ile ilgili çalışmalara odaklanıyoruz. Riot olarak biz de büyük bir ödül havuzuna sahip dünya şampiyonası sunabiliriz. Ama bizim çalışmalarımız sadece tek seferlik yapılacak bir çalışma değil. Haftalık etkinlikler düzenleyerek tüm yılı kapsayan bir çalışma. Daha uzun ömürlü bir League of Legends Ligi üzerine. Büyük ölçekli bir lig üreterek gerçek bir dünya sporu deneyimi sunmayı hedefliyoruz.”
triot_thumb
Polygon’un yaptığı habere göre Riot Ofisi topluluk çalışanlarından bir diğerinin yaptığı açıklama ise şöyle:  “Bizim Valve’ın yaptığı gibi topluluktan “dilenerek” ödül havuzunu genişletme gibi bir düşüncemiz yok.”  Bildiğiniz gibi Valve, Compendium adını verdiği bir dergi çıkarıp bunun satışları sayesinde hem kendi cebini dolduruyordu hem de turnuvanın ödül havuzunun artmasını sağlıyordu. Bir önceki turnuvada 1.6 milyon dolar kazanan şampiyon takım bu sezon 4 milyon dolar kazandı.
7_11346654565
Anlaşılan o ki Riot’un tüm çalışması büyük ödül sağlamaktan çok, liglerin sürekliliği ve alt yapısını sağlamak üzerine. Yani kısa vadeli değil, uzun vadeli düşünüyorlar. Sizce hangi şirketin politikası daha mantıklı ve yararlı ? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

GÜNCELLEME: Bizim de kaynak olarak aldığımız Polygon, Reddit ve çeşitli oyuncu topluluklarından gelen eleştirilere dayanamayıp, haberindeki “dilenme” (begging) ifadesini değiştirdi. Dolayısıyla bizi de alevli bir tartışmanın tam ortasında bıraktı. Siz bu “dilenme” meselesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla bizimle paylaşın.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.