SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Riot Games’in Yeni Sahibi Tencent Oldu

riotgames

MOBA dünyasının en önemli oyunlarından biri olan League of Legends’ı geliştiren Riot Games ilk olara 2006 yılında Amerika’da kuruldu. 2009 yılında ise dünyaya kasıp kavuracak olan League of Legends’ı piyasaya sundu.

Bu başarılı gidişat sonrasında 2011 yılında hisselerinin yarısı Çin’in en büyük birinci ve dünyanın en büyük on üçüncü firması olan Tencent tarafından satın alınmıştı. Bugün yapılan yeni açıklama ile birlikte Tencent, kalan hisseleri de satın alarak Riot Games’in yeni sahibi oldu. Henüz rakamlarla ilgili bir bilgi paylaşılmadı ama bu rakamın bol sıfırlı bir rakam olduğu da aşikar.

Hali hazırda zaten yönetimde büyük bir söz sahibi olan Tencent’in yetkiyi tamamen kendisine alması bakalım League of Legends ya da Riot Games’in ilerde geliştireceği diğer oyunlara nasıl yansıyacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Riot Games (3)
Riot Games
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.