SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Riot, Naru ve LongB’ye Maç Cezası Verdi

Türkiye Şampiyonluk Ligi

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage’ın orta koridor oyuncusu olan Koray “Naru” Bıçak ile Team Turquality’nin orta koridor oyuncusu Serkan “LongB” Ülkücü, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar sonrasında Riot Games tarafından cezalandırıldı.

Her defasında Şampiyonluk Ligi’nin profesyonel bir lig olduğunu ve ciddi bir şekilde turnuva gidişatını ele aldığı belirten Riot, kimseye ayrımcılık yapılmayacağını da böylece göstermiş oldu. Naru’yu ayrımcılık yapmaktan 6 maç, LongB’yi de ahlaksız davranış sergilemekten 2 maç cezalandıran Riot Games, resmi sitesinden cezaları duyurdu. İşte Riot Games’in yaptığı açıklama şu şekilde;

DP Naru ve TT LongB
DP Naru ve TT LongB

“Oyuncu: Koray “Naru” Bıçak
Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015
Karar: 6 maç boyunca müsabakalardan men

İlgili Açıklama
Dark Passage eSports Club oyuncusu Koray “Naru” Bıçak’ın, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (ayrımcılık) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Koray “Naru” Bıçak’ın 6 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

Konuyla Alakalı Kural
10.2.5 Ayrımcılık ve Karalama: Takım üyeleri bir ülkenin, bir şahıs veya grubun onur ve namusuna, ırkına, derisinin rengine, etnik, sosyal ve ulusal asıllarına, din, dil ve politik düşüncelerine, mali durumlarına, cinsel tercihlerine ve diğer herhangi benzeri hususlarda ayrımcı, karalayıcı ve aşağılayıcı söz ve hareketlerle saldıramazlar.

Karar
Koray “Naru” Bıçak, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı ayrımcılık yaparak ihlal etmiştir.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza
Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 6 maç boyunca mücadele edemeyecektir.

Oyuncu: Serkan “LongB” Ülkücü
Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015
Karar: 2 maç boyunca müsabakalardan men

İlgili Açıklama
Team Turquality oyuncusu Serkan “LongB” Ülkücü’nün, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (küfür ve hakaret) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Serkan “LongB” Ülkücü’nün 2 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

Konuyla Alakalı Kural
10.2.10 Ahlaksızlık: Bir takım oyuncusu hiçbir şekilde Riot Games tarafından ahlaksız, yüz kızartıcı veya konvansiyonel ahlaki standartlara aykırı olduğu kabul edilen herhangi bir faaliyette bulunmayacaktır.

Karar
Serkan “LongB” Ülkücü, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı, sosyal medya hesabı üzerinden profesyonellik dışı paylaşımları ile ihlal etmiştir.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza
Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 2 maç boyunca mücadele edemeyecektir.”

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.