SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Riot’tan Wild Card İçin Hile Açıklaması!

Beşiktaş eSports

İstanbul’da düzenlenen 2015 IWCI için ortaya atılan hile iddiaları, organizasyona gölge düşürdü. Özellikle Final karşılaşması sonrası Beşiktaş’ın hile yaptığı iddiaları büyük bir sesle dile getirilmeye başlandı.

İlk olarak turnuvayı ikinci sırada tamamlayan INTZ Team’in sayfasında yükselen iddia daha sonra Reddit’e taşındı. Söylenenlere göre Beşiktaş oyuncuları, karşılaşma sırasında cep telefonlarına rakibin haritada ne yaptığını anlayacak bildirimler alıyordu. Haritada görüşün olmadığı yerlerde dışarıdan izleyen biri tarafından telefonun titretilmesi ile oyuncular bilgilendiriliyor denildi. Tek titretmenin ormacının baskın yapacağını, iki titreşim ile Baron’da olduklarını, üç titreşim ile de Ejderha’da olduklarını anlıyorlar denildi.

2015 IWCI'da Hile İddiaları
2015 IWCI’da Hile İddiaları
2015 IWCI'da Hile İddiaları
2015 IWCI’da Hile İddiaları
2015 IWCI'da Hile İddiaları
2015 IWCI’da Hile İddiaları

Bu iddialara sebep olan bazı görüntüler de paylaşıldı. Kupa seromonisinde ve karşılaşma öncesinde Berke “Thaldrin” Demir’in cebinde telefon olduğuna dair görüntüler bildiriye eklendi. Riot daha sonrasında bu olayların inceleneceğine dair bir bildiri yaptı ve yapılan incelemelerden sonra bir açıklamaya yayınladı.

Riot Games,Durumu inceledik, ve Finallerde BJK’nın elektronik cihazlar konusunda herhangi bir suçu olmadığına karar verdik. Sonuç olarak, maç iptal edilmeyecek. Bu spesifik etkinlik için uygun bir kural listesi olmaması, bazı LCS ve diğer uluslar arası turnuvalarda kullanılan hile-karşıtı uygulamarın uyarlanmamış olması inkar edilemez şekilde bizim suçumuz. Bu noktada tüm oyuncuların telefonlarını almamamız hatalıydı. Final boyunca her oyundan önce BJK oyuncularından telefonlarını teslim etmeleri ya da tamamen kapatmaları istendi ve saha hakemi tarafından yaptıkları onaylandı. Sonuç olarak BJK’nın bu hatadan herhangi bir avantaj sağlamış olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Tüm hile karşıtı uygulamaların evrensel olarak standartlaştırılacağından emin olacağız ki bu tarz durumlar bir daha yaşanmasın ve uygulama hataları yüzünden takımların isimlerine gölge düşmesin. Finallerindeki oyuncularımızdan, bizim tarafımızdan sebep olunmuş bir uygulama hatasından dolayı isimlerine gölge düştükleri için özür diliyoruz. açıklamasında bulundu.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.