SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Rockstar Games GTA V PC Sürümünün Gecikme Sebebini Açıkladı

Bildiğiniz üzere GTA V’in yeni nesil konsollar ve PC platformu için çıkış tarihleri duyurulmuştu. Oyunun yeni nesil sürümü Rockstar Games’in söz verdiği gibi 18 Kasım’da çıkacakken PC platformu 27 Ocak 2015’e ertelenerek PC oyuncularını üzmüştü. Firma neden böyle bir gecikme olduğuna açıklık getirdi.

Yeni nesil GTA V için bu kadar heyecanlandığınızı görmek bizi mutlu ediyor. Sizlerle yeni detayları paylaşabilmek için sabırsızlanıyoruz. GTA V’nin PC’ye çıkması için özellikle heyecanlanıyoruz. Ama oyunun biraz daha zamana ihtiyacı var. Oyunun şaşırtıcı ve heyecanlandırıcı olmasını istiyoruz.”

GTA IV PC versiyonu gibi optimizasyon sıkıntılı bir oyun gelmemesi için GTA V’in PC sürümü biraz daha bekletecek gibi. Sonuçta konsol gibi bir sistemi optimize etmekle PC gibi yüzlerce farklı parçada dahi oyunun stabil çalışmasını sağlamak aynı şey değil, PC versiyonu için optimizasyon çok daha fazla uğraş gerektiriyor ve bu yüzden 2 ay daha ertelendiği söyleniyor.

Yeni silahlar, yeni araçlar, yeni aktiviteler, doğa ve yaban hayata yeni eklemeler, yoğun trafik, yeni yeşillik (doğa) sistemi, geliştirilmiş hasar ve hava efektleri ve daha fazlası ile birlikte gelecek olan “Yeni Nesil GTA V” için dün yayınlanan tanıtım videosunu birde buradan Türkçe olarak izleyebilirsiniz, iyi seyirler.

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici