SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Samsung Oyun Dünyasına Atılıyor!

Samsung

İlk önce ev eşyalarıyla ticari hayata atılan Samsung daha sonrasında telekomünikasyona da girerek telefon üretmeye başladı. Dünya devleri arasında ismni yazdırmayı başaran şirket, spor alanlarındaki reklamsal faaliyetleriyle de önplana çıkıyor. Hemen hemen giriştiği her sektörde başarıya ulaşan Samsung’ın yeni hedefi ise kendine ait bir oyun konsolu üretmek. Şimdilik bir oyun paneliyle başlayan Samsung Smart TV’lerine; yüksek çözünürlüğe sahip ve kullanımı kolay bir oyun paneli ile kullanıcılarına oyun imkanı sunacak.

Electronic Arts ve Gameloft gibi dev oyun şirketlerinin yanı sıra Hanbitsoft, Com2usNFUN ve MOMO Koreli şirketlerle anlaşma sağlayan Samsung, yirmiden fazla heyecanlı oyun listesi sunmaya hazırlanıyor. Samsung Oyun Paneli sayesinde Hanbitsoft’un, 900 milyondan fazla kez indirilen popüler çevrim içi dans oyununun en son sürümü World in Audition’u, NFUN’ın bağımlılık yapan uçak oyunu Sky Chaser’i ve EA’nın Need For Speed Most Wanted’ı ile Gameloft’un Real Football yapımlarını oynayabileceksiniz.

İlerleyen zamanda ise ağ bağlantısı sağlayıp farklı kullanıcılar ile birlikte oyun oynayabilmekte mümkün olacak ve sosyal etkileşimi de olan panel sayesinde kullanıcılar birbirlerine hediye gönderebilecek. Şimdiden heyecanlandıran bu gelişme sonrası bakalım Samsung ilerleyen yıllarda Xbox ve PlayStation’ı tahtından indirebilecek bir oyun konsolu geliştirebilecek mi? Merakla bekliyoruz.

Samsung Smart TV Oyun Paneli
Samsung Smart TV Oyun Paneli
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.