SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sanal Gerçeklikte Pokemon İle Hayallerinizi Yaşayabilirsiniz

Bir “game jam” kapsamında poke topunu fırlatma hareketiyle pokemon’unuzu çıkarıp “Seni seçtim Pikachu!” diye bağırarak oynayabileceğiniz ve sanal gerçeklik başlığınızla görebileceğiniz bir Pokemon oyunu demosu yapıldı.

Oculus Rift, Leap Motion ve Voice Attack gibi teknolojileri kullanan misterbunbun adlı YouTube kullanıcısı, Leap Motion 3D Jam (Leap Motion 3D kullanarak oyun yapma festivali/yarışması) için böyle bir oyun geliştirdi. Sadece Pikachu’yu kontrol edebildiğiniz ve bir Magnemite’la savaşabildiğiniz bu kısacık demo animasyon konusunda da oldukça yetersiz.

Ancak fikrin pek çok kişinin hayali olduğu konusunda şüphemiz yok. GameFreak’in Pokemon oyunları konusundaki aşırı tutucu tavrı, Pokemon’u animesiyle değil oyunlarıyla tanıyan hayranlar tarafından destek görse de Pokemon dünyasına animeyle giren hayranlar için bu tarz first-person ve 3D tecrübeler biraz daha cazip geliyor olabilir.

Kim bilir, belki Nintendo, GameFreak’i ikna edip Pokemon Stadium vb. spin-off oyunlar gibi bir de bu tarz bir spin-off oyun geliştirilmesini sağlar. Saldırı komutları elle değil de sözlü olarak verilse biraz daha iyi olabilirmiş ama kısa sürede yapılan bir demo için oldukça başarılı. Aşağıda kısaca izleyebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.