SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Seçimden Koalisyon Çıktı!

1 Kasım tarihinde yapılan Los Santos Belediye Seçimleri için Los Santos halkı sandığa gidip oyunu kullandı.

Dün akşam Multiplayer LIVE ekranlarında canlı yayınlanan seçim öncesi Vinewood Bowl‘da sahneye çıkan Merthan Yalçın, Bora Çitim ve Şefik “GamerRocko” Akkoç, vaatlerini sıralayarak Los Santos halkından oy istediler. Zaman zaman polisin müdahale ettiği miting sonrası oylama başladı ve Los Santos halkı 13 ilçede oy kullandı. Açılan ilk sandıklarda Şefik “GamerRocko” Akkoç’un büyük üstünlüğü bulunurken, saatler ilerledikçe ve sandıklar açıldıkça Merthan Yalçın’ın oy oranı gitgide arttı ve son ana kadar birincilik yarışı devam etti. Oy sayımı sırasında Merthan Yalçın’ın Bora Çitim ile koalisyon görüşmeleri yapması tepki çekerken tüm oyların sayımı sonrası dağılım şu şekilde oldu:

Los Santos Belediye Seçimleri

Seçimden zaferler ayrılan Şefik “GamerRocko” Akkoç, Los Santos’a barış ve huzur ile beraber Multiplayer LIVE’daki GTA Online yayınlarının PC’den yapılacağı vaadini vermişti ve halkın %44.79’unun oyunu aldı. Ne var ki kendisine verilen hükümet kurma görevi sonrası teklif yaptığı Bora Çitim, henüz oy sayımı sürerken Merthan Yalçın ile koalisyon yapacağını açıklayınca girişimlerinde başarısız oldu. Şehre kaos ve her türlü suçta serbestlik vaat eden, bu sayede halkın %42.46’sının oyunu alan mevcut başkan Merthan Yalçın ise Bora Çitim ile saniyeler süren görüşmeleri sonrası koalisyon kurmayı başardı ve yeninde Los Santos’un başkanı oldu.

Son olarak oylamanın yapıldığı 13 ilçedeki sandıkları ayrı ayrı değerlendirdiğimizde yedi ilçede (Downtown, Rockford Hills, Vinewood, Little Seoul, Del Perro, Vespucci, Pacific Bluffs) zafer Şefik “GamerRocko” Akkoç’un olurken, beş ilçede (East Los Santos, Vinewood Hills, Richman, Morningwood, La Puerta) Merthan Yalçın halkın çoğunluğundan oy almayı başardı. South Los Santos‘taki sandıktan ise her iki adaya eşit sayıda oy çıkması ilginç bir not olarak tarih sayfalarına kazındı.

Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.