SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

SEGA JUDGMENT’IN SATIŞLARINI DURDURDU

Sega, birkaç gün önce yeni videosu yayımlanan Yakuze spin-off’u Judgment’ın satışını durdurdu. Kyohei Hamura karakterinin seslendirmeni olan, görünüş olarak da karaktere benzerliği ile dikkat çeken Pierre Taki’nin uyuşturucu kullanımı sebebiyle tutuklanmasının ardından, Sega oyunun satışlarını durdurduğunu açıkladı. 51 yaşındaki oyuncunun uyuşturucu kullanımı kanıtlanırsa 7 senelik hapis cezası alacak.

Resmi siteden yapılan açıklamada, ‘’(Pierre Taki ile alakalı) bir tutuklama bildirimi aldık. Şu anda gerçekleri teyit ediyoruz. Hem fiziksel hem de dijital kopyalarda da dahil olmak üzere, şu an için Japonya’daki satışları geri çekiyoruz.” denildi.  Ayrıca, Sega, oyunu online tanıtımlarını durdurduğunu da belirtti. Şu anda oyunun resmi sitesine erişim mümkün değil ve şirketin resmi Twitter hesabından oyunla ilgili Tweetler’in tamamı silinmiş durumda.

Sega’nın dava sonucuna göre, 25 Haziran’da Batı’da çıkacak oyunu tekrar satışa çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil. Ancak IGN’e göre, bu durum geçici olabilir. IGN’in ulaştığı Sega yetkilileri, karakterin fiziksel tasarımını ve sesini bir yamayla değiştirmek başta olmak üzere farklı çözümler aradıklarını belirttiler.

Taki, aynı zamanda, Kingdom Hearts III’te ve Frozen’da da seslendirme sanatçılığı yapmıştı. Bu yapımların ve kendi müzik projesi Denki Groove’un geleceği ise henüz belirsiz.

PIERRE TAKİ’NİN SESLENDİRDİĞİ KYOHEI HAMURA KARAKTERİ