SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE GÖLGELERDEN SIYRILMAYA BAŞLADI

Demon’s Souls serisiyle büyük başarı kazandıktan sonra benzer formülden yola çıkarak Dark Souls ve Bloodborne ile popülerliğinin zirvesine çıkan From Software‘in yeni oyunu Sekiro: Shadows Die Twice, 16. yüzyılda Japonya’da derebeyliklerin kendi aralarındaki savaştığı Sengoku döneminde geçiyor. Sekiro zorluk ve keşif gibi özellikleri Souls serisinden alacak olsa da yapısal anlamda tamamen farklı bir oyun. Öncelikle Sekiro RPG özellikleri bulunmayan bir macera oyunu. Oyunda tercihlerimize çok fazla bırakılmamış net bir senaryo, bir ana karakter ve sınırlı ölçüde silah bulunacak. Yani karakter ve silah geliştirme veya onlarca farklı zırhtan birini seçme şansımız olmayacak. From Software adının sadece belli bir türe yapışıp kalmasından korkuyor olacak ki sürekli Sekiro’nun bambaşka bir oyun olduğunu vurguluyor.

 Oyunun yönetmeni  Hidetaka Miyazaki oyunda temel olarak kılıç kullanacağımız ancak farklı sınıfların farklı özellikleri de olacağını belirtiyor. Örneğin “Samuray” yetenek ağacı ile “The Shinobi” yetenek ağacı özellikleri farklı olacak. Bu da oynanabilirlik açısından  Sekiro: Shadows Die Twice‘a çeşitlilik kazandıracak.  Açık dünya bir yapıya sahip olacak From Software oyunu, raflardaki yerini 22 Mart’ta alacakken;  Sekiro: Shadows Die Twice‘ın PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkacağını hatırlatmak gerek. Oyunu ait yeni hikaye fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Sekiro: Shadows Die Twice PC Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i3-2100 | AMD FX-6300
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 | AMD Radeon HD 7950
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 11 Compatible

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-2500K | AMD Ryzen 5 1400
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon RX 570
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: DirectX 11 Compatible

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.