SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Silent Hills İptal Oldu Dedikodusu

İddialara göre Konami, Silent Hills’i iptal etti.

Hideo Kojima ile Konami kavgası bitmek bilmiyor. Pek çok oyuncunun görüşüne göre kendi bindiği dalı kesen Konami, bu sefer de büyük beklenti sahibi olan Silent Hills projesini iptal etti. Şiddetli geçimsizlikten kaynaklanan boşanmaları aratmayan olaylar silsilesinin sonu nereye varacak göreceğiz.

Silent Hills, Silent Hill serisinin yeni oyunu olacaktı. Hideo Kojima ve ünlü yönetmen Guillermo Del Toro ikilisinin yapacağı oyunda başroldeki karakteri de The Walking Dead’den tanıdığımız Norman Reedus canlandıracaktı. Bu muhteşem kadro bile tek başına herkesi heyecanlandırmaya yetecekken, bir de P.T. (Playable Teaser) adıyla uzunca bir demo yayımlayan ekip, son zamanlarda yaşatılan en sağlam korku deneyimlerinden birini yaşatarak bu heyecan seviyesini iyice artırmıştı. Ancak Konami ile Kojima arasındaki kavgalar, Konami’nin projeyi iptal etmesine sebep olmuş gibi görünüyor.

Katıldığı bir fuarda soruları yanıtlayan Del Toro, Silent Hills’den bahsederken “O oyun gerçekleşmeyecek ve bu beni çok üzüyor” diyerek hislerini belirtti. Bu açıklamalar gündeme bomba gibi düşerken Norman Reedus da twitter üzerinden yaptığı açıklamada iptal dedikodusu haberlerinin linkini paylaşıp “Bunu yapmayı gerçekten çok istiyordum ve çok üzüldüm. Umarım geri dönebilir. Çok üzgünüm millet.” diyerek Del Toro’nun hislerini paylaştığını belirtti. Konami’nin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, P.T.’nin PSN üzerinden dağıtım anlaşması bu Çarşamba bitiyor. Görünüşe göre de yenilenmeyecek. Bu muhteşem projeden kalan tek parçayı edinmek için Çarşamba’ya kadar vaktiniz var. Konuyla ilgili resmi açıklama gelirse de sizlerle paylaşacağız.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.