SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Smite Dünya Şampiyonası Ödül Havuzu 3. En Büyük E-Spor Ödül Havuzu Oldu

smite

SMITE Dünya Şampiyonası’nın ödül havuzu, e-spor turnuvaları tarihinin en büyük üçüncü ödül havuzu oldu.

Tıpkı Valve’in Dota 2’de yaptığı gibi ödül havuzunu hayranlarının satın alacağı özel eşyalar/hizmetlerle büyüten Hi Rez Studios, bu büyük başarıyı coşkuyla kutladı. Tek bir turnuvada verilen ödül miktarı konusunda League of Legends, Starcraft II ve Counter Strike (bütün sürümler) gibi oyunları geride bırakan SMITE, Xbox One ile konsollara da adım atarak MOBA piyasasında ciddi olduğunu kanıtlıyor. Bu listede Hi Rez’in tek rakibi olan Valve ise zirveyi kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor, zira 2014’ün Dota 2 The International turnuvasının ödül havuzu 10,9 milyon dolar civarıydı. 2013’te 2,8 milyon dolar olan Dota 2 ödül havuzu daha geçilebilir bir hedef olsa da, turnuvaya 1 hafta kala SMITE Dünya Şampiyonası için toplanan para $2.451.382 olduğu için bu sene biraz zor görünüyor.

Atlanta’da 9-11 Ocak tarihleri arasında yapılacak turnuva için bilet satışları da hala devam ederken bu ödül miktarı belki biraz daha artabilir. Turnuvanın kazanan takımı, toplam ödülün yarısını almaya hak kazanmış olacak. 4 bölgeden 8 takımın yarışacağı turnuva, SMITE’ın resmi twitch kanalından canlı yayınlanacak.

Bu gelişmeyle birlikte hayranlar tarafından ödül havuzu oluşturulmasının sadece firmalar değil, oyuncular tarafından da benimsenen ve başarılı bir yöntem olduğu söylenebilir. Valve’ı dilencilikle suçlayan Riot’ın bundan sonraki turnuvalarda tutumu nasıl olacak göreceğiz. Zira League of Legends hepsinden daha popüler olsa bile e-spor’da takımlar profesyonel ve daha büyük parayı kazanabilecekleri oyunlara yönelmeyi tercih edebilirler. Umarız sonuçları ne olursa olsun bu rekabet oyunculara faydalı olur.smite

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.