HABERLER

Sony, Crytek’i Satın Mı Alacak?

Almanya’da yaşayan Türk kardeşlerin kurduğu oyun firması olan Crytek’ten gelen haberler son günlerde hiç iç açıcı değildi. İptal edilen projeler, işçilerin maaşlarını düzenli olarak alamaması yüzünden yapılan grevler derken şirket oldukça iflasın eşiğine geldi. Her ne kadar Crytek bu haberleri yalanlasa da bu iddialar her gün daha da güçleniyordu.
Four-Crytek-Sites-Hacked-Users-Should-Change-Passwords-372991-2
Bugün ortaya çok ilginç bir iddia daha atıldı. Japon teknoloji devi Sony’e yakın bir kaynaktan Sony’nin Crytek’i satın alacağını iddiası gündeme geldi. Sony’nin oyun stüdyolarını genişletmeyi istediği ve Crytek’in başardıkları itibariyle çok uygun bir şirket olduğu görüşünde bulunuldu. Crytek de iflastan kurtulmak için bu anlaşmaya olumlu bakıyor. Bu haberin gerçekleşmesi durumda Sony başarılı bir anlaşmaya mı imza atmış olacak yoksa bir enkaz mı alacak bilinmez. Bizim görüşümüz Crytek’in tekrar eksi gücüne kavuşması. Bakalım Sony ve Yerli kardeşlerden nasıl açıklamalar gelecek?

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.