SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sony Sadece PlayStation’a Odaklanabilir!

sony

Japonya merkezli, çok uluslu bir teknoloji devi olan Sony’den akılları şaşkınlığa uğratacak bir açıklama geldi. PC üretim bölümünü, yeteri kadar kâr geirmediği gerekçesiyle satan Sony’nin, diğer bölümlerini de satması gündemde.

Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai’nin yaptığı açıklamalara göre Sony’nin TV ve akıllı telefon bölümünü de satışa çıkarması mümkün. Bu bölümlerden de yeteri kadar kâr sağlanmadığını aktaran Hirai, Sony’nin şuan ki politikasının en çok kâr getirdiği bölümlere odaklanmak istemesi olarak belirtti.

Hirai’nin bir diğer iddiası da Sony eğer PS4 ve kamera sensörleri gibi kârının yüksek olduğu alanlara yönelmesi durumunda 2017/2018 mali yılında firmanın kârı 4.1 milyar dolara ulaşabilir. Bu iddianın ne kadar doğru olacağı ve Sony’nin bu politikayı gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ilerleyen dönemlerde netleşecektir.

Hatırlarsanız Sony 8.5 milyon adet PlayStation 4 sattığını ve 10.9 milyon PS Plus üyesi olduğunu daha önceden açıklamıştı.

sony-logo-2
Sony

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.