SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sony’den 1.25 Milyar Dolarlık Zarar!

ps4
Sony Playstation 4’ün 7 milyonu aşan satış rakamlarıyla göz doldurmasına rağmen, Sony’nin PS4 lansmanları yaptığı harcamaların finansal yılın bitimiyle birlikte 1.25 milyar dolar zarar oluşturduğu açıklandı. Bu şirketin son 5 yıl içinde bildirdiği 4. kayıp bilançosu oldu. Bunun karşılığında geçen yıla göre 406 milyon dolar net kar var.
sony-logo-2
Bu olumsuzluklara rağmen Sony, akıllı telefon satışlarında büyük bir sıçrama yaptı. Sony bu sektördeki satışlarını %4.3 arttırarak net 75.4 milyon dolar gelir sağladı. Sony diğer alanlarda kayma da yaşasa son 5 yıl içinde oyunlarda dahil olmak üzere toplam da 9.6 milyar dolar net satış kazancı elde ederek  %38.5 artış sağladı. Son olarak geçen yılın son çeyreğinde 76 milyon olan ünite sayısını bu çeyrek 91 milyona çeken Sony, geçen yıl  266 toplam ünite sayısını bu yıl 374 milyona çıkardı.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.