SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sony’den Gizemli Fragman

Sony, Emagon isimli bir “şey”in fragmanını yayımladı.

İspanyol PlayStation blogunda yayımlanan fragman, diğer hiçbir PlayStation blogunda yayımlanmaması sebebiyle bir hata olarak nitelendirilebilir. Muhtemelen yanlışlıkla haddinden erken çıkmış olsa da ilgi çekici olduğu kesin. Bir keşif oyunu gibi görünen fragmanda karakter elinde pusulayla bir ormanlık alanda dolaştıktan sonra en sonunda kuruyup çöl olmuş bir göle varıyor. Karşı kıyıda görünen yere doğru ilerleyen kamera ortada duruyor ve bir bitki filizlenirken EMAGON yazısı ekranda beliriyor. 5 Aralık’ta, PlayStation markası 20. yaşını kutlarken genel açıklaması yapılacak olan EMAGON’un tersten yazılışının “no game” yani “oyun değil” olduğunu belirtmekte de fayda var.

Fragman boyunca İspanyolca olarak bazı konuşmalar geçiyor ve bu konuşmalar da aslında bu fragmanın bir oyun fragmanı olmayabileceği yönünde. İsmin de tersten okununca “no game” olması bu fikri destekliyor gibi. Ancak oyun değilse neden animasyonla ve kullanıcı arayüzü de gözüken first-person bir fragmanla Sony bize oyun yapıyor (ah güzel Türkçe..) 5 Aralık’ta hep birlikte göreceğiz. Son olarak kendiniz yorumlamanız için İspanyolca’dan kötü çevrilmiş İngilizce metni Türkçe’ye çeviriyorum. Umarım özünden fazla anlam bozulması olmamıştır ve sizler de yorumlayabilirsiniz. Çevirinin altında da fragmanı bulacaksınız. Gelişmeler olursa sizlere bildireceğiz.

“20 sene, bu uzun bir süre. Etrafına bak ve başardığın bunca şeyi gör. Sonsuz diyarlar yönettin; fethettin ve özgürleştirdin, inşa ettin ve yıktın, karanlığın karşısında ışık oldun. Ama bu sefer farklı, bu sefer gerçek. İlk kez kararlarının gerçek sonuçları var. Yardımına ihtiyaçları var, onları duyabildiğini biliyorum. Bir şeyleri değiştirme gücü senin ellerinde.”

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.