SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Sony’den PS4 HDMI Sorunu Hakkında Açıklama

Dün burada verdiğimiz haberde Playstation 4’lerin bazılarının çalıştıktan bir süre sonra HDMI portu üzerinden görüntü göndermeyi kestiğini söylemiştik. Bugün konu ile ilgili Sony‘den açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre HDMI sorunu dağıtılan cihazlarda binde 4 oranında görünüyor. Yani önümüzdeki dönemde, ticari yılın bitimi sayılan 31 Mart 2014’e kadar satılması beklenen 5 milyon PS4’ten yaklaşık 20 bin tanesi bozuk çıkacak. Bakalım bu oran önümüzdeki günlerde bir artış gösterecek mi?

Biz dün yaptığımız uyarıyı yineleyelim. Eğer yurt dışında alma niyetiniz varsa garanti açısından bir kez daha düşünün. Oran çok yüksek gözükmese de bizce yine de işi sağlama almakta fayda var!

Playstation 4

Murat Sönmez
the authorMurat Sönmez
Oyun tutkunu, film ve kitap sever.

7 yorum

 • o kadar çok hile hurda dönmeye başladıki sırf amerika-avrupa-japonya pazarı dışında kalan distribütörlerin müşterileri dışarıdan cihaz almasın,garantili cihaz alsın diye bilerek böyle bir yol izlenmiş olabilir.

  • E yok artık yani. Hangi üretici cihazında böyle bir sorun olsun ister? Saçma sapan teori üretmeyin be kardeşim!

   • Eğer yurt dışından makina getirtmeyi düşünen herhangi biri bu haberi okuyup vazgeçtiyse teori tamamlanmıştır.Peki hangi aptal üretici tanıtım amaçlı basına yolladığı cihazlarda böyle lamba gibi çıkan bir hatayı farkedemez de bu dedikodunun yayılmasına sebep olur???

    • Sonuçta satan kişi yine sony nin kendisi değil mi.ister abd de ister tr de satar.kalkıp kendi malını kötüleyecek değil ya.

  • katılıyorum 😀 adamın içine kurt düştü mü bi kere kırk kişi gelse çıkartamaz 🙂

 • Yurtdışında çok ucuzmuş gibi bahsediyordunuz, Brezilya’da mı yaşıyorsunuz?

  5 milyon adet üretimi bitti mi? 20000 adet bozuk olma ihtimalinden bahsediliyor?

Comments are closed.