SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Spidey, Ağlarını Tekrar Marvel İçin Örecek!

Spider-Man

Marvel’ın zamanında daha fazla gelir elde etmek amaçlı yaptığı ticari yayın hakları anlaşmalarından biri de Spider-Man’in ticari yayın haklarıydı. Sony, Marvel dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Spider-Man ile olan anlaşmasından beş film çıkmış ve toplamda dört milyar dolar hasılatı aşan bir gelir elde edilmişti.

Marvel’ın 2000’li yıllarda başlayan Iron Man, Thor, Captain America serilerinden sonra Avengers ile bu evreni çizgi romanlardan sonra beyaz perde de büyütmesi geniş yankı bulmaya başladı. Ancak herkesin eksikliğini hissetiği bir karakter vardı. Tabi ki mahallemizin örümceği Spidey olmadan Avengers’ta hep bir eksiklik hissediyorduk.

Marvel’da bu konuda bizimle aynı fikirde olacak ki Spider-Man’in yayın hakları konusunda Sony ile sonunda uzlaşmaya vardı. Spider-Man’in ticari yayın hakları yine Sony’de kalacak ama filmler Marvel’ın stüdyosunda gerçekleştirilecek. Böylece Spider-Man, Marvel’ın çektiği filmlerde de boy gösterebilecek. Bu anlaşmadan sonra Spider-Man serisini yine, yeni bir reboot(yeniden yapılanma) beklemekte. Anlayacağınız Andrew Garfield ‘ın baş rolünde yer aldığı Amazing Spider-Man serisi de böylelikle son bulmuş oldu.

Sony ve Marvel ortaklığında yapılacak olan yeni serinin ilk filmi ise 2017’de beyaz perdeye gelmesi bekleniyor. Spidey’in yeni anlaşmadan sonra ilk olarak beyaz perde de gözükeceği film olarak tahminler Captain America: Civil War yönünde olsa da Infinity War ikilemesinde kesin olarak rol alması bekleniyor.

Bakalım Marvel, yeni Spider-Man’ı bizlere nasıl sunacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Spider-Man
Spider-Man
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.