SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERMAKALELER

Star Trek 3’ün Vizyon Tarihi Açıklandı

Paramount Pictures, bir televizyon dizisi olarak hayatımıza giren Star Trek’in sinema filmi uyarlaması serisinin üçüncüsünün beyaz perdeye 8 Temmuz 2016 yılında yansıyacağını duyurdu.  Bu tarih aynı zamanda ilk bölümü 8 Eylül 1966 tarihinde yayımlanan dizinin 50. yıl kutlamalarına denk geliyor.

header-who-would-you-like-to-see-direct-star-trek-3-star-trek-3-the-return-of-khan-benedict-cumberbatchStar Trek 3 aynı zamanda 8 Temmuz 2016 tarihinde vizyona gireceği anons edilen ilk film. Steven Spielberg’in the ‘BFG’si ve Warner Bros.’un ‘Tarzan’ı, Star Trek 3’den bir hafta önce piyasaya çıkıyor.

Filmin duyurusunun zamanlaması da ilginç; Star Trek serisinin üçüncü filminin yönetmenliğinin Fast and Furious film serisinin üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı filmlerini yöneten Justin Lin tarafından yapılacağı anonsu daha bir gün önce yapılmıştı. Hatırlayanlarınız olacaktır, bundan yaklaşık iki hafta önce Paramount’un daha önce reji koltuğu için anlaştığı Roberto Orci’den vaz geçildiği haberlerini almıştık. Filmde yapımcı olarak kalmaya devam edecek olan Orci serideki ilk iki filmin senaryosunu yazmıştı.

Orci’nin ilk başta yönetmenlik koltuğu için düşünmesi mevzusu ilk iki filmi yöneten J.J. Abrams’ın “Star Wars: The Force Awakens” filmi için Disney’le anlaşması neticesinde ortaya çıkmıştı.

Star Trek 3’ün yapımcı firmaları David Ellison’un Skydance’i ve Abrams’ın Bad Robot’ı olacak ve jenerikte yapımcılar olarak Orci ve Abrams görünecek. Senaryoya son hali üzerinde Patrick McKay ve John D. Payne çalışıyor.

Burçhan Yalçın