SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

ActionHABERLER

STAR WARS: JEDI FALLEN ORDER YAZARLARI HİKAYENİN RESPAWN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU DOĞRULADI

Star Wars Jedi: Fallen Order’ın yazarı Chris Avellone oyunun ana hikayesinin önemini “Respawn için çok önemli” diyerek belirtti. The Knights of the Old Republic II – The Sith Lords yazarı Star Wars Jedi: Fallen Order’da hikayenin kendine düşen kısmını bitirdiğini belirten bir tweet attı.

Avellone, VG247 ile yaptığı bir röportajda “Umarım [altı yazar] hepsinin adları listelenir, çünkü yanlışlıkla ‘Bunu ben tamamladım’ demiştim, ancak başka yazarlar da var ve ben kıdemli bile değilim.” dedi. “Hikaye Respawn için çok önemliydi. Zaten oyunlarına çeşitli anlatı katmanları katmakta iyi iş çıkardıklarını düşünüyorum,  bir Star Wars oyununda hikayenin ne kadar önemli olduğunu anlıyorlar ve bunu anlamanın hikaye için önemli olduğunu düşünüyorlar. Respawn’u seviyorum, çünkü böyle bir şeyle uğraştıklarında önemli noktaların ne olduğunu anlıyorlar. ”

Jedi: Fallen Order’ın kıdemli hikaye tasarımcısı, daha önce Mafia 3 için hikayenin oluşumuna öncülük eden Aaron Contreras: “Sanırım beni çok güçlü bir Star Wars kökenim olduğu için istediler, böylece direkt olarak hikayeye devam edebilirdim, “dedi ve devam etti: “Öyle de oldu, onlarca yeni araştırma yapmaya gerek kalmadı.” diyerek Respawn’ın hikayeye ne kadar önem verdiğini belirtmiş oldu.

Star Wars Jedi: Fallen Order’ın 15 Kasım 2019’da Xbox One, PS4 ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.