SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERMAKALELER

Star Wars: Rogue One’ın Başrollerinden Biri Daha Belli Oldu

Star Wars: Rogue One filminde İmparatorluğa karşı savaşacak bir diğer asi savaşçının kim olduğu belirlenmiş durumda. Bazı kaynakların verdiği habere göre, daha önce isimleri açıklanan Felicity Jones, Riz Ahmed ve filmin kötü adamı rolünü üstlenecek Ben Mendelsohn’a, Milk ve Elysium adlı yapımlardan tanıdığımız 36 yaşındaki Meksikalı aktör Diego Luna eşlik edecek.

Disney ve Lucasfilm’den henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Diego Luna ile görüşmelere çoktan başlanmış olduğu söyleniyor.

Rogue One’ın yönetmeni Gareth Edwards, geçtiğimiz günlerde Kaliforniya’nın Anaheim şehrinde StarWars Kutlamaları çerçevesinde düzenlenen, Lucasfilm eş-başkanı Kathleen Kennedy ile birlikte katıldığı bir panelde filmin konusunun, Death Star’ın planlarını ele geçirmeye çalışan bir grup asi savaşçının etrafında döneceğini açıklamıştı. Paneldeki konuşmasında asi askerlerden birinin, The Theory of Everything filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscarına aday olan Felicity Jones tarafından canlandırılacağını da duyurmuştu.

Star Wars: Rogue One, Episode III ve Episode IV arasındaki bir dönemde geçiyor ama kronolojik olarak daha çok dördüncü bölüm A New Hope’a yakın bir zaman diliminde vukuu buluyor. Filmin vizyon tarihi ise olarak 16 Aralık 2016 belirlendi.

Burçhan Yalçın