SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Steam’de Hediye Oyunlara Bölge Kısıtlaması Geldi!

Steam

Steam üzerinden satılan oyunlarda, genellikle Doğu Avrupa ülkelerindeki oyunlar daha cazip fiyatlarala satılmakta. Bunu ticarete dönüştürmeyi başaran bazı girişimciler oyunu diğer ülkelere oranla ucuza satarak hediye kodu gönderebilme özelliği sayesinde kar elde ediyorlardı.

Ancak Steam bu uygulamaya bir çözüm yolu üretti. Bundan sonra hediye oyunlar belli bir bölge dışında kullanılamayacak. Örnek olarak, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan, Moldova, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Ukrayna ve Rusya Federasyonu’nu tek bir bölge olarak belirleyen Steam, bu bölgeden alınan oyunun sadece bu bölgedeki oyunculara hediye olarak gönderilebileceğini, bu bölge dışındaki ülkelerde bu oyunların kurulamayacağını belirtti. Henüz Türkiye için bir durum söz konusu değil.

Böylece bu satıcıların kazançlarına büyük bir darbe vurulmuş oldu.

Steam
Steam
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.