SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Steam’deki Fiyat Değişikliğinin Nedeni Açıklandı!

Bildiğiniz üzere change.org üzerinde, 2K ve Take Two’un dağıtımcılığını yaptığı oyunlarının kutulu fiyatlara denk gelmesi üzerine imza kampanyası başlatılmıştı. Steam’in TL’ye geçtiği ilk gün insanlar ne kadar sevinse de sonraki günlerde bu yapımcıların oyunlarına gelen bu fiyat uygulaması insanlara sinir krizi yaşatmıştı. Çünkü TL’ye geçmeden önce dolarla daha uygun fiyata alınan oyunlar şimdi 1 Dolar 3TL kuru üzerinden satılıyor.

Change.org’da yapılan bu imza etkinliği 26 bine ulaştı ve sonunda Steam buna bir cevap verdi. Valve kanalından yapılan açıklamaya göre yerel oyun dağıtıcıları ve yerel dijital oyun marketleriyle yapılan görüşmeler sonucunda fiyatlar belirleniyor.

Ülkemizdeki dijital oyun marketlerinin fiyatlarının Steam’den daha uygun olduğu düşünürsek problem yaratan tarafın kim olduğu gayet ortada olduğu açık. Yerel oyun dağıtıcı firmalarıın fiyat belirlemedeki rolü, oyunların Steam üzerinde bu kadar farkla satılmasına sebep oluyor. İşte Steam’in imza etkinliğine verdiği cevabı;

[quote]Gecikme için özür dileriz.
Steam’in fiyatlandırması ile ilgili geri bildiriminizden dolayı teşekkür ederiz.
Steam Store’daki fiyatlar bölgelere göre yapılmaktadır. Bölgelere göre oyunların fiyatları ve yerel para birimlerini görmektesiniz. Bölgesel fiyatlandırmaları belirlemek için de yayıncılarla yerel perakendeciler ve online satış sitelerindeki fiyatları baz alarak her zaman görüşmeler yapıyoruz. Eğer başka sorularınız varsa lütfen bize iletin. Size yardım etmek bizim için zevktir.[/quote]

Steam
Steam
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.