SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Steam’den Yepyeni Bir Para Kazanma Sistemi!

Steam

Valve, oyuncuları memnun edecek yeniliklere doymuyor. Dün gece  devreye giren ve bir bug yüzünden kaldırılan yeni bir sistem de oyuncuların gereksiz buldukları ‘topluluk eşyaları’nı paraya ya da en azından rozet yapmak için karta dönüştürmelerini sağlıyor.

15 Aralık ve 18 Aralık tarihleri arasında, tam da yılbaşı indirimlerinden önce devreye girecek açık artırmalar için envanterinizdeki emoticon’lar, arka planlar ve takas kartlarını “gem” yani cevhere dönüştürebileceksiniz. Bu gem’lerle oyunlar için açık artırmaya katılabilecek ve kazanırsanız cebinizden gerçek para çıkmadan o oyunun sahibi olacaksınız. Ancak milyonlarca Steam kullanıcısının da buna katılacağını düşünürsek ben sağlıklı sonuçlar beklemiyorum. Zira oyun 10tl ve 2000 gem 1tl iken, o oyunun açık artırmasında 20000gem’den fazla gem görebileceğimizi düşünüyorum çünkü herkes o kadar dikkatli olmayacaktır. Bu yüzden, ikinci bir yöntem daha var. Gem’lerinizi kullanarak artık kart düşürmeyen oyunlarınıza “booster pack” yapabiliyorsunuz. Bu paketler o oyundan 3 tane kart bulunduruyor. Bu sayede kartları toplayıp rozet yaparsanız, rozetle gelen ödüllerdeki eşyalar, daima kart’lardan daha fazla gem ediyor. Dolayısıyla bu şekilde gem kasıp sonra da 1000gem’lik paketler halinde satabilirsiniz. Ben bizzat denedim ve ilk anda oldukça karlıydı.

Gelelim sorunumuza, sorunumuz şu ki bir bug yüzünden bazı kullanıcılar fazladan gem elde ediyordu ve bu da ekonomiyi bozuyordu. Bunu engellemek için hemen sistemi kaldıran Valve, sorunu çözmek için uğraşıyor. Muhtemelen en geç 15 Aralık’ta veya 14 Aralık’ta başlar. Gem üretmek için envanterinize gidip eşyanızı seçip yandaki satış seçeneğinin üstünde çıkan “gem’e dönüştür” seçeneğini kullanacaksınız. Şu anda bu seçenek de çalışmıyor ama tetikte olup en kısa sürede gem’lerinizi 1000 gem’lik “pack of gems” eşyasına dönüştürerek satmanızı öneririm çünkü gem fiyatları çok hızlı bir şekilde düşecektir. Bunun dışında kullanmadığınız eşyalardan gem yöntemiyle rozet yapıp Steam profilinize seviye atlatma şansınız da var. Aşağıda son kalan gem’lerimin resmini kanıt olarak koyuyorum. Dediğim gibi, tetikte olun. İyi oyunlar!

steam gems

 

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.