SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Streamer’ın Evini Canlı Yayında SWAT Bastı!

Bugünlerin yeni trendlerin biri streamerları trollemek ya da yabancıların deyişiyle “grief”lemek olacak gibi gözüküyor. Sık sık duyduğumuz DDos saldırıları yavaş yavaş yerini daha fiziksel ve gerçek hayatta sonuçları olabilecek türden eylemlere bırakmış durumda.

Kootra nickiyle bilinen Jordan Mathewson da kendisine karşı hoş duygular barındırmayan izleyicilerinin hedefi olan son streamerlardan biri. Counter Strike canlı yayını yaptığı esnada ne olduğunu anlamadan kendisinin evine SWAT ekipleri tarafından yapılan baskın ile şaşkına dönen Kootra’nın görüntüleri de internette yayınlanıyor.

Olayın aslı ise oldukça vahim. SWAT, yapılan anonim bir silahlı çatışma ihbarı sonrası Kootra’nın evine baskın düzenliyor. Baskın öylesine ciddiye alınıyor ki şehirdeki okullar dahi tatil ediliyor. Ancak sonradan anlaşılıyor ki durum tamamen yayıncıyı çekemeyen bir kişinin asılsız ihbarı…

Aşağıda olayın görüntülerini görmeniz mümkün. Peki bu gibi olaylar sizce ne gibi sonuçlar doğurur? Yorumlarınız aracılığıyla fikrinizi bizimle paylaşın.

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.