HABERLER

Street Fighter V’e İkinci Beta

Street Fighter V

Street Fighter hayranlarının merakla beklediği yeni oyun Street Fighter V için ikinci beta test sürecinin tarihleri duyuruldu.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında PC ve PS4 için piyasaya sürülmesi beklenen Street Fighter V’in ikinci beta test süreci duyuruldu. 22 – 25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan betada PC ve PS4 oyuncuları karşılıklı olarak mücadele edebilecekler ancak PC oyuncularının 24 Ekim’e kadar betaya erişemeyeceği gibi ilginç bir detay var. Betanın başlamasıyla beraber Ken, Necalli, R. Mika ve Vega oynanabilir olacak, kadroya 23 Ekim’de Rashid ve 24 Ekim’de Karin eklenecek. Öte yandan ilk betada yer alan Birdie, CammyChun-Li, Mr. Bison, Nash ve Ryu gibi karakterlerse ikinci betada yer almayacak.

Beta boyunca dereceli eşleştirme, lider tablosu ve oyuncu arama gibi fonksiyonların yanı sıra Fight Money sistemi de aktif olacak. Fight Money, oyun içinde topladığımız puanlarla eşya satın almamızı sağlayan oyun içi para birimini ifade ediyor ancak betada kazanılan puanlar ve alınan eşyalar beta sona erdikten sonra silinecek. Betaya katılabilmek için PC oyuncularının oyunu Steam üzerinden ön siparişle satın alması, PS4 oyuncularının ise PlayStation Store üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Eğer ilk betaya katılan şanslı oyunculardan biriyseniz, ikinci betaya da başvuru yapmadan katılabilirsiniz.

Street Fighter V
Street Fighter Alpha 3 kadrosunda yer alan Karin, Street Fighter V ile seriye dönüş yapıyor
Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.