SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Survarium’un Hikayesini Oyuncular Belirleyecek

Survarium

Survarium’un yeni yayınlanan geliştirici günlüğü gönderisinde Survarium evreninin hikayesi ve bu hikayenin nasıl gelişeceğiyle ilgili bilgiler verildi.

Oyunun geliştiricileri, Survarium oyuncularına, oyunun hikayesinin gelişmesinde tam olarak etkili olabileceklerini vadediyor. Geliştiricilerin söylediklerine göre oyunun bu yapısından ötürü ne oyuncular ne de geliştiriciler oyunun hikayesinin nasıl ilerleyeceğini tam olarak bilemeyecek.

Blogda yazılan örneğe göre oyunun ilk sezonunda oyunculara verilecek görev şöyle:

Black Market isimli organizasyon, dünya nüfusunun %90’ını yok eden hastalığın, felaket sonrası kurulan Settlement’ta yayılmaya başlaması sonucu bu yerleşim yerini yok etmek ister. Oyuncular da bu görev esnasında Kara Borsa’dan yana mı yoksa yerleşim yerinden yana mı olmaya karar vererek taraflarını belirler. Oyun içi etkinlikler esnasında bir takım bilgileri keşfedebilir ve hareketleriyle bu yerleşim yerinin kaderini belirleyebilir.

Kara Borsa’nın bu çatışmayı kazanması sonucunda yerleşim yeri yok edilerek hastalığın yayılmasına sebep olan olaylar sır olarak kalabileceği gibi, oyuncular yerleşim yerini kurtarmayı da başarabilirler. Tabi Yerleşim yerini kurtarmanın sonucunda hastalığın daha fazla yayılma ihtimali de var…

Böyle anlatıldığında Survarium’un hikayesi kulağa oldukça etkileyici geliyor. Ancak geliştiriciler bu fikirlerini oyuna ne derece yansıtabilecekler? Sonuçta oyunun güzel olup olmamasını belirleyecek esas önemli kısım bu olacağa benziyor. Hep birlikte takip edip göreceğiz…

Bununla beraber oyunun evrenine dair şöyle özetle şöyle bilgiler de verildi:

  • Oyun 2026’da geçiyor
  • Dünya nüfusunun %90’ını yok eden salgının üzerinden 4 yıl geçmiş
  • İklim değişiklikleri sebebiyle çevrenin büyük kısmı ormanlar ile kaplı
  • Terk edilmiş şehirlere de orman hakim olmuş durumda
Survarium
Survarium
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.