SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Tarihin En Berbat Video Oyun Uyarlaması Filmleri

Milyonlarca ‘gamer’ın hayran olduğu video oyunlarının sinema uyarlamaları, orijinalleri kadar iyi olmak zorunda değil diyorsanız, aşağıdaki örneklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlk sırada 1993 yapımı “Super Mario Bros.” var. 20.9 milyon dolar gişe yapımış filmin başrol oyuncusu geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Bob Hoskins’in (Mario) kendisi bile filmi, kariyerinin en berbat işi olarak tanımlıyor ve bu işe bulaştığı için bin pişman olduğunu söylemekten geri durmuyor.

İkinci sıradaki filmimiz, 1994 yapımı “Double Dragon”. 2.34 milyon dolar gişe yapmış ama…

Gelelim üçüncü sıraya; bu şıktaki filmimiz “Street Fighter” (1994). 99.4 milyon dolar gişesiyle, 35 milyonluk bütçesini neredeyse üçe katlamış. Bundaki yegane etken, o dönemin en çok izlenen oyuncusu Jean-Claude Van Damme’ın filmde yer alması olmalı.

Dördüncü sırayı işgal eden film, 1999 yapımı ve 11.57 milyon dolarlık gişe hasılatı yakalamış “Wing Commander”. Vizyona çıktığında bir bomba etkisi gösteren film için eleştirmenlerin etmediği laf kalmamıştı.

Gelelim beşinci sıraya; filmimiz, 2003 yapımı “House of the Dead”. Bu zombi videooyunu adaptasyonu film 13.8 milyonluk bir gişe yakalamış.

Altıncı sıramızda, 2005 filmi “Alone in the Dark” var. Gişesi 10.4 milyon dolar.

Yedinci sırada ne mi var? İşte cevabı: “Doom” (2005). Dwayne Johnson’un gişe viagrası olmadan önce çektiği filmlerden biri olan Doom’un gişesi 55.98 milyon dolar. Az mı?

İşte sekizinci sıra: “DOA: Dead or Alive”. 2006 yapımı bu filmin gişesi biraz güdük mü kalmış ne? 7.5 milyon dolar.

9. “In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale” (2008). Jason Statham, Ray Liotta ve Burt Reynolds’ın yer aldığı bu film, Microsoft’un RPG’si Dungeon Siege’in bir adaptasyonu. Gişe mi? 13 milyon dolar.

Ve 10 numara! Çok heyecanlanmayın, 10 numaradaki film, “Street Fighter: The Legend of Chun-Li” (2009). Capcom’un ünlü dövüş oyunu uyarlaması bu film 12.7 milyon dolarlık bir gişe yakalamış.

Burçhan Yalçın