SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

Team EnVyUs, League of Legends Arenasına Giriş Yapıyor!

NA LCS 2017

Call of Duty arenasının en başarılı takımlarından biri olan ve daha sonradan CS:GO, Halo ve StarCraft arenalarında da başarılar yakalayan Kuzey Amerika merkezli eSpor takımı olan Team EnVyUs’ın yeni yatırımı League of Legends’a geliyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Riot Games, Renegades oluşumunu, turnuvalarından men ettiğini duyurmuş, takıma da 18 Mayıs tarihine kadar haklarını devretmesi için süre tanımıştı. Bu süre zarfında görüşmelerini sürdüren ve zaten haklarını satmaya çalışan Renegades, hali hazırda Team EnVyUs ile görüşüyormuş.

Henüz resmi olarak duyurulmasa da Renegades’in tüm haklarını $1.000.000’a Team EnVyUs’a devredeceği söyleniyor. Geçmiş örneklere baktığımızda bu pek şaşırtıcı bir rakam değil. Daha önce Gambit Gaming yerini €400.000-500.000 arasında bir fiyata Team Vitality’e, Team Coast da $750.000 karşılığında NRG e-Sports’a satmıştı.

Ayrıca Team EnVyUs’ın yatırımı sadece bulunla sınırlı değil. League of Legends’ta büyük başarıları hedefleyen takım, ayrıca diğer branştaki takımlarının da yer alabileceği bir tesis açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu tesiste, LAN merkezi, stüdyolar, antrenman ve spor salonları gibi alanların yer alması planlanıyor.

Merak edilen bir diğer konu takımdaki oyuncuların kalıp kalmayacağı. Bazı oyuncular diğer takımlarla görüşmeye başladı. Hatta dün Crumbz takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Yeni gelişmeler sonrasında tekrar döner mi ya da Team EnVyUs, yeni oyuncularla mı anlaşacak bu henüz netlik kazanmadı. İlerleyen günlerde resmi açıklamalar yapıldıktan sonra her şey netleşir. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Team Envyus
Team Envyus
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.