E-SporHABERLER

Team Turquality, Yaz Sezonu İçin Kadrosunu Duyurdu!

team turquality

Geçen sene Türkiye League of Legends Ligi’nde ikincisi olmayı başaran Team Turquality’de bu sezon işler istenildiği gibi gitmiyordu. Lige kötü başlayan ekip, orman oyuncusunu değiştirerek tekrar ligde tutunmaya başlamıştı. Ancak daha sonra tekrar düşüş yaşayan TT, ligi ilk altı sırada bitirerek mevsim finallerine kalmayı başardı.

Mevsim finallerinde HWA’ya karşı iyi mücadele göstermesine rağmen 3-2 kaybederek NR1 ile beşincilik-altıncılık karşılaşmasına kalmış ve NR1’ı yenmeyi başararak ligi beşinci sırada tamamlamıştı.

2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Sezonu’na hazırlanan Team Turquality’de bazı değişiklikler meydana geldi. İlk olarak orta koridor oyuncuları Sergen “Elysion” Dikel ile yollarını ayıran TT, sonrasında da yabancı bir Koç transferi gerçekleştirmişlerdi. Serkan “LongB” Ülkücü’nün de orta koridora geçiş yapmasından sonra TT yeni oyuncu arayışlarına girmişti ve dün itibariyle yeni kadrosunu takipçileri ile paylaştı.

Son olarak Zone ekibinden tanıdığımız Polonyalı Karol “t4nk” Słomka, TT’nin yeni orman oyuncusu oldu. Böylelikle bir diğer Polonyalı KonDziSan ile yollar ayrıldı. LongB’nin orta koridora geçmesiyle boşalan yukarı koridora da İsveçli Gustav “Xyraz” Blomkvist transferi gerçekleştirildi. Xyraz son olarak Team Refuse takımında yer alıyordu. Kariyerinde Lemondogs ve H2K tecrübeleri de bulunmakta.

Team Refuse’dan da bir çok Polonyalı ülkemize geçmişte transfer oldu. Yeni ormancı T4nk ve Zone eSports’un saldırı gücü taşıyıcısı tantrum, Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başaran The Crew’dan Unknown ve Ravenno da Team Refuse takımından ülkemize transfer olan oyuncular. Bakalım Team Turquality’i Yaz Mevsimini nasıl tamamlayacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Team Turquality
Team Turquality
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.