SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

AdventureHABERLERRPG

Tes 6 Yeni Nesil Konsollara Çıkacak

Bethesda’nın pazarlama müdürü Pete Hines’ın vermiş olduğu bir röportajda, Tes 6 ancak yeni nesil konsollar çıktığında hazır hale gelmiş olabilir dedi.

Bethesda, geçtiğimiz E3 konferansında Tes 6 ve Starfield adında iki oyunun duyurusunu yapmıştı. Şuan için önceliklerinin Starfield’ı çıkarmak olduğunu belirten Pete Hines, Bethesda oyunlarının çıkış tarihleri arasında yıllar olduğunu dile getirdi. Röportajın devamında Pete Hines, aynı zamanda ‘’Tes 6 ortaya çıktığında neye benzeyecek bilmiyorum, fakat Tes 6 çıkana kadar yeni bir konsol üretiminin başlamış olacağına eminim.’’ şeklindeki düşüncülerini ifade etti. Bu sözlerin ardından anladığımız kadarıyla Bethesda, şuan için Starfield oyunun yapımına ve çıkışına odaklanmış durumda. Birincil hedefleri bilim kurgu türünde olan Starfield’ı çıkarmak. Ardından ise tam manası ile Tes 6 için kolları sıvamak.

Daha önceki yazılarımızda da Tes 6’nın henüz çıkmasına oldukça uzun zaman olduğunu belirtmiştik. Pete Hines’ın bu sözlerinden de anladığımız üzere Tes 6 çıktığında ya da detayları belli olmaya başladığında, piyasada yeni bir konsol üretimi olduğunu yada yeni konsolların sektörde yerini almasını bekliyor olacağız.