SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

The Bard’s Tale IV Bir Milyon Doları Topladı

InXile, bir başka çok başarılı Kickstarter kampanyası daha geçirecek gibi gözüküyor.

Kickstarter süreci başlayalı henüz 72 saat olmayan The Bard’s Tale IV, toplamayı hedeflediği 1.250.000 doların 1.020.000’ini şimdiden topladı. Kampanyanın bitmesine ise tam 35 gün var. Şimdi herkes “reach goal”lerin açıklanmasını bekliyor. Yani 1.250.000 hedefi aşıldıktan ve proje garantilendikten sonra geri kalan muhtemelen bir aylık kampanya süresince toplanacak ekstra paralarla neler yapılacağının açıklanmasını. Yeni bir ırk, yeni bir karakter sınıfı, yeni bir mega zindan vb. pek çok farklı hedef görebiliriz. Eğer desteklemek istiyorsanız, Kickstarter kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan firma oyun için bir de “motor içi” video yayımladı. Oyunun son halini yansıtmadığını ve genellikle “motor içi” videoların “oyun içi” halden biraz daha kaliteli olduğunu belirtmekte fayda var. Unreal Engine 4 ile hazırlanan oyunun bu videosu da göz kamaştırıyor. Bilmeyenler için biraz bahsetmek gerekirse, The Bard’s Tale serisi tam anlamıyla bir “dungeon crawler”. Yani partinizle zindanlarda gezdiğiniz, bulmacalar çözüp define ararken amansız yaratıklarla savaştığınız bir seri. Savaşları bu oyuna kadar sıra tabanlı olan seride bu sefer biraz daha farklı bir uygulama olacak. Faz tabanlı bir oynanışa sahip olacak oyunda sizin partiniz ve canavarların partisi sırayla hareketlerini yapacaklar. Ama klasik tur tabanlı oyunlardan farklı olarak hareketi seçtiğiniz anda sonucunu göreceksiniz ve sıradaki karakterinizin hareketini de buna göre belirleyebileceksiniz. Diğer sıra tabanlı parti oyunlarında aynı anda tüm partinize komutları verip sonra zamanı ilerletince hepsinin sonucunu görüyordunuz. Bu durum biraz daha rahat ancak derin bir taktiksel oynanış sunuyor olacak.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da oyunun birkaç kişilik bir partiyi kontrol etmenize rağmen birincil kişi perspektifinden oynanması. Keşif yaparken muhteşem zindanları birincil kişi kamerasından görerek gezeceksiniz. Ancak aşağıdaki videoda da görüldüğü gibi, savaşa girdiğinizde kamera bu moddan çıkabilecek. Eski oyunlarda olmayan bu özellik konusunda ekibin emin olmadığını hatırlatmakta fayda var. Yine tıpkı Might&Magic ve yeni nesil olarak da Legend of Grimrock serilerindeki gibi birincil kişi kamerasından savaşı izlememiz de mümkün. Bu güzel oyun içi videosunu aşağıdan izleyip oyundaki zindan keşif hissinin ne kadar kuvvetli olacağını kendiniz görebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.