SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

The Last of Us Remastered’tan Yeni Bilgiler

Reddit’in ünlü “Bana Her şeyi Sorun” (Ask me anything – AMA) etkinliklerinden birini gerçekleştiren Naughty Dog, hayranların sorularına cevap verirken yeni ayrıntılar paylaştı. Etkinliğin odağı, Last of Us Remastered’ın multiplayer moduydu ve  soruları Multiplayer Tasarım Şefi Erin Daly ile Oyun Tasarımcısı Quentin Cobb yanıtladı.

last of us remasteredÖğrendiklerimize göre, oyuncuların PS3’teki ilerlemeleri PS4’e aktarılmayacak; ancak PS3’te oyunu oynayanlar PS4’te bir bonus erzağa sahip olacaklar. Ayrıca Naughty Dog, oyuncu toplulukları oynamaya devam ettikleri sürece hem PS3 hem de PS4 versiyonu desteklenmeye devam edecek.

Bununla beraber Last of Us ile Uncharted’ın multiplayer modları arasında karşılaştırma yapıldı. Söylenenler ise şöyle:

[quote]Tamamıyla farklılar… Uncharted hızlı ve bolca ince oynanış hamlelerine sahip bir multiplayer oyunu ve bu onun için gayet iyi. Ama bizim The Last of Us ile yapmak istediğimiz single player modundaki oynanışı yakalayabilmek ve multiplayer moduna uyarlayabilmekti. Bu demek oluyor ki oyunun yavaş bir oynanışa sahip olması için çaba sarfettik (Single playerda olmamasına rağmen multiplayerda koşmaya sınır getirdik) ve gizlilik tercihini yapan oyuncuların bu şekilde başarılı olabilmeleri için harita tasarımlarına ve silahlar ile ekipmanlar gibi mekaniklere dikkat ettik.[/quote]

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.