SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

The Witcher 3 Optimize Ediliyor Ancak Kalitesi Düşürülmüyor

Witcher 3 - Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt geliştirmenin son aşamalarında ve CD Projekt RED, oyunun optimizasyonunu en iyi seviyede tutmak isterken kaliteyi düşürmemeye de dikkat ediyor.

The Witcher 3’ün sanat yapımcısı Michal Stec, Yunan basınından Eternity ile yaptığı röportajda oyunun performansını artırmak için görsel kaliteyi düşürüp düşürmeyecekleri konusunda bir soruyla karşılaştı. “Hayır. Cevabımız bu. Oyunun kalitesini düşürmeyeceğiz.” diye net bir yanıt veren Stec, “Oyunu optimize ediyoruz ancak bunu görsel kaliteyi düşürmeyecek bir yöntemle yapıyoruz. Bu bizim için oldukça fazla iş anlamına geliyor ki zaten oyunu erteleme sebeplerimizden biri de buydu. Çünkü hala sizlere en iyi performansı sunabilmek için bolca optimizasyon yapmamız gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hafta başında 14 dakikalık muhteşem bir oynanış videosu da yayınlanan oyun gerçekten de “İnsanlar bitmemiş ve düzgün çalışmayan oyunlardan çok sıkıldı. Biz aynı hatayı yapmak istemiyoruz.” sözleriyle ertelenmişti. Şimdilik 19 Mayıs 2015’te çıkması planlanan oyunun bu harika videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.