SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

This War of Mine’a Türkçe Desteği Geldi

this war of mine

This War of Mine’ın 1.4 yamasıyla Türkçe dil desteği de oldu.

New Beginning, yani “Yeni Başlangıç” adı verilen bu yamayla Steam Workshop desteği ve üç yeni dil desteği geldi. Bunlardan biri de dediğimiz gibi Türkçe. Özellikle etrafı savaşla çevrili ve savaş çanları çalan ülkemizde yaşayan her oyuncu, savaşın gerçek ve karanlık yüzünü gösteren bu oyundan bir şeyler öğrenebilir. Artık dil desteği olduğuna göre bir şans verebilirsiniz.

Korece ve Japonca dillerinin de eklenmesiyle beraber çok geniş bir dil yelpazesine hitap etmeye başlayan oyun, hitap ettiği kitleyi iyice genişletmek istiyor. Bunu da Steam Workshop desteğiyle sağlamayı planlıyorlar. Oyuna önceki yamalarda eklenen hikaye editörüyle kendi hikayelerinizi tasarlayabiliyordunuz ama şimdi bunları paylaşabilecek ve başka oyuncuların hikayelerini oynayabileceksiniz. Ayrıca hikaye editöründe kullanabileceğiniz karakterlerin sayısı da artıyor.

Son olarak önümüzdeki yamalarda ne getirecekleriyle ilgili de bilgi veren ekip, mod desteği üzerinde çalıştıklarını anlatıyor. Yakında This War of Mine’da mod desteği de bulunacak ve böylece pek çok farklı senaryo ve oyun içi durum bizleri bekleyecek. Şimdiden iyi oyunlar!

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.