MAKALELER

To the Moon’un Yapımcılarından Yeni Oyun: Finding Paradise

Bir oyundan çok, bir hikayenin parçası olmak ve hikayede akıp gitmek denilince akla ilk gelen firmalardan biri Freebird Game isimli oyun yapım şirketidir. Peki, bu isim bize nereden tanıdık geliyor? Tabi ki A Bird Story ve To The Moon isimli oyunlardan. Her iki oyunda hikaye bazlı oyun sevenlerin kalbinde taht kurmuş durumda. Gerek harika müzikleri, gerek senaryosu, gerek de hikayenin akıcılığı açısından oldukça başarılı yapımlar. Freebird Game her zaman yaptığı gibi yine yer yer yüreğimizi burkan, yer yer yüzümüzü güldüren yeni yapımı ile karşımızda.

Finding Paradise isimli oyunda yine önceki oyunlardan aşina olduğumuz atmosfer, oynanış, eşsiz müzikler ve başarılı bir senaryo mevcut. Ayrıca oyunda tanıdık isimler, hoş geldiniz sizi şöyle alalım dercesine karşılıyor. Bu isimler önceki oyunları oynayanların tanıyacağı Neil ve Eva. Hikaye olarak yine A Bird Story’de gençliğini canlandırdığımız Colin karşımıza çıkıyor ve kendisinin son arzusunu gerçekleştirmek üzere işe koyuluyoruz. Ancak sorun şu ki Colin son isteğinin ne olduğunu belirtmemiş ve biz de bulmacaları çözüp Colin’in son arzusunu öğrenmeye ve bunu gerçekleştirmeye çalışacağız.

Oyunda tıpkı To The Moon ve A Bird Story oyunlarındaki gibi bulmacaları çözerek ilerliyoruz. Oynanış olarak yeni mekanikler de Finding Paradise oyununa oldukça başarılı bir şekilde yedirilmiş durumda. Oyunumuzda yine insanların kalbini ısıtan bir hikayeye yer veriliyor ve bu başarılı bir şekilde bizlere aktarılıyor.  Finding Paradise hikaye tabanlı oyun sevenlerin mutlaka göz atması gerek bir yapım.

Finding Paradise
Finding Paradise